Ruby Lazer Epilasyon Cihazı

Yorum Yok
 

Ruby lazer epilasyon cihazı bugün piyasalarda aşağıdaki gibi popüler Ruby lazer ekipmanları bulunmaktadır: Palomar E2000, RubyStar, ve EpiPulse Ruby.

Lazer Epilasyon Uygulamasi

Uygulamaya gelmeden önce tüylerin tümü çıkmış olmalıdir (agda ya da makine yapiliyorsa 3-4 hafta, jilet ya da tüy dökücü yapiliyorsa 7-10 gün bekledikten sonra). Bu sayede 2 oturum arasında, tüyler değişik vakitlerde çıkmamiş olabilir başka bir deyişle cildin temiz kalma müddeti ek olarak uzunca olabilir. Tüyler bariz bir şekilde azalana üstelik yok olana kadar, güneşlenme, solaryum benzeri cildi koyulaştırıp hassaslaştırıcı yollar önerilmez. Yaz öncesi yapılacak 2-3 oturum kisinin tüm yaz boyu temiz kalmasini sağlayacagı gibi tedaviler en geç mart ayı civarı başlamalıdır. Yaza kadar 2-3 oturum yapıldıktan sonra tedaviyi uygulayan doktorunuzun yönlendirmesi ile güneşe çıkabilirsiniz. Yaz sonu da cilt renginin belli bir dereceye kadar açılması beklenip tedavi kaldığı yerden aynı şekilde devam edebilir. Tedavi sonrası yüzeyde gözüken tüylerin tamamı temizlenirken cilt altında olan kısımlari 2-3 haftada dökülür. 3 hafta sonrasında yapılan ücretsiz kontrollerle de 1. tedavi tamamlanmış olabilir. 2. tedavi önce tedaviden yaklaşık 2-2,5 ay ardından olabilir. Önce seanstan beklenen; tüylerde yumuşama, bir miktar azalma, batıklarda düzelme olup, gözle görülür azalma 2 ya da 3. seanstan ardından olacaktır. 3. seansın ardından tedavi aralığı da artacak 4-5 aya civarı uzayacaktır.

Ruby Lazer Epilasyon Cihazı

Ruby lazer epilasyon cihazı

Lazer Uygulama Öncesi

Uygulamalar esnasında cilt temiz olmalı makyaj, deodorant vb. maddelerden arındırılmış olmalıdır. Cilt kesinlikle tedavi önce uyumlu bir nemlendirici ile nemlendirilirse hem bir acı ek olarak az olabilir hem bir de ısıya bağlı cilt tahribatı engellenerek ek olarak yüksek dozlar çalışılabilir. Tedavi sonrası ciltte kişiye yönelik değişmekle beraber birden çok saat sürebilen kızarıklık olabilir. Kil kökleri etrafında küçük kabarıklıklar tedavinin gösterişli olduğunun belirtisidir.

 

Lazer Epilasyonun Yapılamadıgı Durumlar

Geçmisinde Cilt Kanseri Olması

Uygulama bölgesi ya da yakınında cilt infeksiyonu olması
Lazer ışınının dalga boyuna karşi kişisel hassasiyetin olması
Infrared ışığa hassasiyeti arttıran ilaçların kullanılması (Roacuttane benzeri)
Bu saydıklarımız dışında lazer ışığı beyaz, sari ve kırmızı (kızıl) renkleri göremediği bu renkli kıllara etkisi olmaz. Bu yüzden kılları bu renklerde meydana gelen kişilere tedavi önerilmez. Tedaviden evvelki 2-3 hafta içerisinde uzunca müddetli solarium ve güneş ışınlarına maruz olan kişilere, bir zaman bekledikten ardından hekim tarafından yapılacak değerlendirme neticesi lazer uygulanabilir. Hormon tedavisi gören kişilere ayni anda lazer tedavisi uygulanabilir. Hormonal sorunları olup da bunun için karşı tıbbi tedavi görmeyen kişilerde lazer tedavisinin tesiri zayıftır.
Lazer uygulamasınin kanser gelişimi ile tıbbi bir ilişkisi yoktur. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Fields marked with an * are required

Detaylı bilgi için aşağıda yer alan fiyat talep formunu doldurabilirsiniz.

(optional)

(opsiyonel)

Lütfen fiyatını istediğiniz cihaz ile ilgili sorunuzu yukarıda yer alan mesaj alanına yazınız. Size en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır.

Lazer Blog

Lazer cihazları ile ilgili son güncel bilgileri bu güncel güncemizde bulabilir, lazer cihazları ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Fiyat Talep Formu

Ürün fiyatları ile ilgili bilgiyi aşağıda yer alan iletişim formunu tıklayarak karşınıza çıkan iletişim formu aracılığı ile bizlere sorularınızı ileterek cevaplarını alabilirsiniz.

Bize Abone Olun!

Fields marked with an * are required

Blog İçerikleri

Güncel Haberler
 

Son Yazılar

 
Fields marked with an * are required

Detaylı bilgi için aşağıda yer alan fiyat talep formunu doldurabilirsiniz.

(optional)

(opsiyonel)

Lütfen fiyatını istediğiniz cihaz ile ilgili sorunuzu yukarıda yer alan mesaj alanına yazınız. Size en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır.