Ruby Epilasyonun Avantajları

Yorum Yok
 

Ruby epilasyonun avantajları ile ilgili olarak lazer özellikleri, kullanım ve avantajları hakkında aşağıdaki yazıda kolaylıkla avantajlarını bulabilirsiniz.

  • Uzun vadeli epilasyon elde edilebilir.
  • Diğer lazer epilasyon prosedürlerine kıyasla nispeten ağrısızdır.
  • Tüyler yeniden büyürse, daha ince olur, bu nedenle daha az ve seyrek büyür.
  • Bu lazerde soğutma ekipmanları yerleşir, böylece yanık olmasını ve lazer epilasyonun başka yan etkileri en aza indirir.

Ruby Epilasyonun Avantajları

Ruby epilasyonun avantajları

Ruby Lazer

Ruby lazer epilasyon için kullanılan öncelikli cihazlardandır. Ruby lazerin kullandığı ışın vucuttaki melanin tarafından iyi emildiği için orta ve açık tonlarda kıllar için uygundur. Fakat bronz ve koyu tenlerde durumu hazırda melanin bulunduğu için kıl köklerinde tesiri azalır. Cihazın yavaş olması ve lazer epilasyon uygulanabilecek alanın kısıtlı olması sebebiyle bu alandaki popülerliğini her geçen gün kaybetmektedir.

Ruby daha fazla kısa tüyler üstünde etkilidir. İnce tüylere etki ettiği için fazla daha az acı verir. Hem Bir açık hem bir de koyu renkli ciltlere uygulanabilse de, açık renkler üstünde fazla daha etkilidir.
Dudak üstü gibi daha ufak bölgeler üstünde kullanılır ve buralarda daha etkilidir.
Yukarıda yazılanlar tamamıyla bilgi amaçlıdır. Hangi lazer epilasyon çeşidini kullanacağınıza siz değil doktorunuz karar vermelidir.
Çünkü ten rengi, kil rengi, kılların kalınlığı, kılların derinliği, cildin hassasiyeti, kullandığınız ilaçlar benzeri etmenler, uygulama yolunun ve kullanılacak dozun belirlenmesinde birinci derecede ehemmiyetlidir.

Lazer Epilasyon

İstemediğiniz tüylerinizden lazer epilasyon ile en hızlı ve sağlıklı olarak kurtulabilirsiniz. Lazer ışınının dalga boyu kıldaki rengi verici melanin isimli pigment tarafından emilim özelliğini sunmaktadır.. Gökyüzü soğutma sistemi vasıtası ile ısısı düşen cilde hiç zarar verilmeden doğruca olarak kıl kökü oluşan ısı ile yok edilir.

Lazer Epilasyon Uygulanmamasi Gerekli Olan Hastalar

Gri ve ak saçlı hastalar, güneşlenmiş hastalar, yakın dönemde diğer türden lazer tedavisi görenler, hiperpigmentasyon ve hipopigmentasyon eğilimi olanlar, Tetracycline ya da retinoidler benzeri ışığa karşı hassaslaştıran ilaçlar alanlar olarak sıralanabilir. Bu ilaçların lazer epilasyon tedavisinden üç ya da dört hafta daha eskiden kesilmesi gerekir. Ayrıca, V ve VI ten tipindeki hastalar ve Herpes hikayesi olanlarda lazer epilasyon uygulanmamalıdır. Lazer epilasyon şu andaki bilgilerimize yönelik umumi olarak güvenilir bir teknikdir.
Long Pulsed Alexandrite Lazer (755 nm):Alexandrite lazer de Ruby lazer benzeri kısa dalga boylu bundan dolayı melanine duyarlılıgı fazla meydana gelen bir lazer tipidir. Ideal ten tipi açık ten koyu renk kıldır. Esmer tenlerde kullanımı kısıtlıdır, bu ten profilinde yan etki riski ruby lazerden daha az olmakla birlikte yeniden de alexandrite lazerin koyu tenlilerde kullanımı tavsiye edilmemektedir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Fields marked with an * are required

Detaylı bilgi için aşağıda yer alan fiyat talep formunu doldurabilirsiniz.

(optional)

(opsiyonel)

Lütfen fiyatını istediğiniz cihaz ile ilgili sorunuzu yukarıda yer alan mesaj alanına yazınız. Size en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır.

Lazer Blog

Lazer cihazları ile ilgili son güncel bilgileri bu güncel güncemizde bulabilir, lazer cihazları ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Fiyat Talep Formu

Ürün fiyatları ile ilgili bilgiyi aşağıda yer alan iletişim formunu tıklayarak karşınıza çıkan iletişim formu aracılığı ile bizlere sorularınızı ileterek cevaplarını alabilirsiniz.

Bize Abone Olun!

Fields marked with an * are required

Blog İçerikleri

Güncel Haberler
 

Son Yazılar

 
Fields marked with an * are required

Detaylı bilgi için aşağıda yer alan fiyat talep formunu doldurabilirsiniz.

(optional)

(opsiyonel)

Lütfen fiyatını istediğiniz cihaz ile ilgili sorunuzu yukarıda yer alan mesaj alanına yazınız. Size en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır.