Nd Yag Lazerin Özellikleri

Yorum Yok
 

Dalgaboyu: 1064 nm

  • Tekrarlama hızı: 10 Hz kadar
  • Atım genişliği: 10-50 ms
  • Nokta boyutu: 3-5 mm
  • Akış: 20-100

ÖZET

YAG lazer lazer epilasyonun daha yeni bir tekniğidir. Onun en büyük avantajı, genellikle tüm cilt tipleri üzerinde, hatta bronzlaşmış ciltte ve koyu cilt üzerinde bile çalışmasıdır. Bu, diğer lazerlerin yapamadığı şeydir. Ama yine de, ince, açık renkli veya beyaz tüylerde ideal sonuçlar elde edilmemiştir. Hastalar YAG lazerin acısının olduğunu bildirdi. YAG lazer sistemi genellikle bronzlaşmış deri veya koyu ciltler için tavsiye edilir.

Nd Yag Lazerin Özellikleri

 

Nd Yag lazerin özellikleri

Lazer Epilasyon Hakkında

Ablatif cilt yenileme lazerleri, lazer ısısı ile deride istenilen derinlikte epidermisin tamamı ve dermisin bir bölümünü ortadan kaldırarak kontrollü bir doku ablazyonu imkanı sunan lazerlerdir. Bu lazerler ortadan kaldırdığı doku etrafında ısı artışı ve bunun etraf dokulara iletilmesi ile bu dokularda kolajenin yine yapılması ve yapılandırılmasını sağladıkları da bilinmektedir. Bu şekildeki derinin yenilenmesi ve derin dokularda destek dokuların artışı ile ek olarak genç, dolgun ve canlı bir görünüm elde edilmektedir.
Bu nitelikleri ile ablatif lazerler öncelikle güneş kaynaklı hasarlı ve yaşlanmış ciltlerde kullanılmaktadır. Bu lazerler ile deri yüzeyindeki lekeler, Deride gelişen kırışıklıklar, renk değişiklikleri, lekeler, damarsal bina artışları ve güneş kaynaklı cilt tümörlerinde. Bilhassa göz ve ağız çevresi gibi başka cilt yenileme yöntemlerinin çokta muvaffakiyet olamadığı alanlarda etkilidir. Bununla Birlikte skar dokularında bilhassa akne, travma ve cerrahi sonrasında kötü izlerin tedavisinde kullanılmaktadır.
Ablaziv lazerler bununla birlikte girişimsel cilt problemlerinde cerrahi bıçak gibi de kullanılabilmektedir. Örneğin rozada rinofimada, ksantelazmada, siğillerde, deri tümörlerinde gibi. Göz kapağı estetik girişimlerinde tercih edilmektedir.
Ablaziv lazerlerde hasta kişi değerlendirilmesi çok sıkı yapılmalıdır. Hasta Kişi beklentilerinin optimize edilmesi ve hastanın uygulama yolu, yan etkiler ve lazer sonrasında iyileşme müddeti ile ilgili sıkı bilgilendirilmesi gerekiyor. Fazla koyu tenlilerde ablaziv lazerler tercih edilmemelidir. Yüz, boyun, dekolte ve el üstleri en sık sık uygulama sahaları içerisindedir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Fields marked with an * are required

Detaylı bilgi için aşağıda yer alan fiyat talep formunu doldurabilirsiniz.

(optional)

(opsiyonel)

Lütfen fiyatını istediğiniz cihaz ile ilgili sorunuzu yukarıda yer alan mesaj alanına yazınız. Size en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır.

Lazer Blog

Lazer cihazları ile ilgili son güncel bilgileri bu güncel güncemizde bulabilir, lazer cihazları ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Fiyat Talep Formu

Ürün fiyatları ile ilgili bilgiyi aşağıda yer alan iletişim formunu tıklayarak karşınıza çıkan iletişim formu aracılığı ile bizlere sorularınızı ileterek cevaplarını alabilirsiniz.

Bize Abone Olun!

Fields marked with an * are required

Blog İçerikleri

Güncel Haberler
 

Son Yazılar

 
Fields marked with an * are required

Detaylı bilgi için aşağıda yer alan fiyat talep formunu doldurabilirsiniz.

(optional)

(opsiyonel)

Lütfen fiyatını istediğiniz cihaz ile ilgili sorunuzu yukarıda yer alan mesaj alanına yazınız. Size en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır.