Nd Yag lazer yan etkileri

Yorum Yok
 

Nd Yag lazer epilasyonun yan etkileri nelerdir?

  • Diğer lazerlere karşılaştırıldığında, bu lazer beyaz veya açık saçlarda etkili değildir. Aynı zamanda ince saç söz konusu olduğunda da daha az etkilidir.
  • Bu lazer, diğer lazerlere göre daha ağrılı olabilir.
  • Bu epilyasyonda yanık, yara izleri, kızarıklık, deri renk değişikliği ve şişme riski var.

Uzun vadeli sonuçlar elde edilmesinde etkili olduğu kanıtlanmamıştır.

Nd Yag lazer yan etkileri

Nd Yag lazer yan etkileri

 

Alexandrite Lazer

Alexandrite lazerler epilasyon amacıyla en fazla kullanılan 755 nanometre dalga boyuna sahip lazerlerdir. Bu lazer sisteminin diğerlerinden en mühim farkı ten içerisinde aldığı mesafenin en az olmasıdır.Fakat bu uzaklık kıl köküne ulaşmaya çoğunlukla yetecektir. Başka tek özelliği ise kılın yapısında yer alan ve kıla rengini verici melanin pigmenti aracılığıyla fazla tutulan lazerlerden olmasıdır.Melanin aracılığıyla sıkı tutulması açık renk ten tipi ve koyu kıl rengi olanlarda avantaj olanağı sağlar. Fakat koyu ten rengi meydana gelen kişilerde uygulanması önerilmez.

Nd:YAG Lazer

Dalga boyu 1064 nanometre meydana gelen ve melanin pigmentleri aracılığıyla emilimi az meydana gelen lazerlerdir. Fakat epilasyonda, çıkma gücü yüksek meydana gelen Nd:YAG lazerler kullanılırsa emilimin az olması hali avantaja dönüştürülebilir. Lazer ışınının emiliminin fazla olması epilasyondaki muvaffakiyet oranını arttırmaz.Tam aksine ciltteki başka hücrelerede zarar verme olasılığı söz konusudur. Melanin pigmenti aracılığıyla emilimi maksimum meydana gelen ışınları yayan lazer türü Ruby lazerlerdir. Ruby lazerler son zamanlarda hemen hemen hiç kullanılmamaktadırlar.

Nd Yag lazer yan etkileri

Nd:YAG Lazerlerin Başka Kullanım Alanları Nelerdir?

Nd:YAG lazerler; epilasyon dışarısında, 4-5 milimetre kalınlığa civarı varislerin tedavisinde, ten altı kollajen üretimini uyararak kırışıklık tedavisinde (lazer genesis) de kullanılmaktadırlar.

Nd:YAG lazer epilasyon kaç seansta gösterişli olur?

Yaşa, yapıya, ten rengine, beden bölgesine, kıl rengi ve kalınlığına yönelik Nd:YAG lazer epilasyon oturum sayısı değişir. Vasat 4-6 seansta kıllarda %60-90 arası azalma beklenir. Nd:YAG lazer epilasyonla vücudun hangi bölgelerinde az sayıda oturum gerekir? Nd:YAG lazer epilasyon alt bacak, kasık ve koltuk altında derhal gösterişli olabilir. Nd:YAG lazer epilasyon vücudun hangi bölgelerinde fazla sayıda oturum gerekir? Nd:YAG lazer epilasyon üst bacak, kol, beden, göğüs dudak üstü bölgelerde daha çok oturum gerektirir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

 

 

Fields marked with an * are required

Detaylı bilgi için aşağıda yer alan fiyat talep formunu doldurabilirsiniz.

(optional)

(opsiyonel)

Lütfen fiyatını istediğiniz cihaz ile ilgili sorunuzu yukarıda yer alan mesaj alanına yazınız. Size en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır.

Lazer Blog

Lazer cihazları ile ilgili son güncel bilgileri bu güncel güncemizde bulabilir, lazer cihazları ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Fiyat Talep Formu

Ürün fiyatları ile ilgili bilgiyi aşağıda yer alan iletişim formunu tıklayarak karşınıza çıkan iletişim formu aracılığı ile bizlere sorularınızı ileterek cevaplarını alabilirsiniz.

Bize Abone Olun!

Fields marked with an * are required

Blog İçerikleri

Güncel Haberler
 

Son Yazılar

Etiketler

aleksandrit lazer epilasyon alexandrite candela lazer cihazı alexandrite hangi alanda kullanılır alexandrite lazer epilasyon alexandrite lazer epilasyon cihazı fiyatları alexandrite lazer epilasyon cihazı nerede kullanılır alexandrite lazer epilasyon fiyatları alexandrite lazer epilasyon kadınlar kulübü Alexandrite lazer epilasyon seans aralıkları ne kadar olmalı alexandrite lazer epilasyon yaptıranlar alexandrite lazer epilasyon zararları alexandrite lazer fiyatları alexandrite lazer nasıl kullanılır alexandrite lazer nasıl yapılır alexandrite lazer nedir azer epilasyon bilgi azer epilasyon yaş sınırı bronz tene epilasyon yapılırmı diode lazer epilasyon diode lazer fiyatları diyot lazer nedir epilight epilasyon fiyatları fitzpatrick cilt tipi nedir koltuk altı lazer epilasyon sonrası lazer epilasyondan sonra kıllar ne zaman dökülür lazer epilasyondan sonra kızarıklık lazer epilasyondan sonra yapılmaması gerekenler lazer epilasyon fiyatları lazer epilasyon kesin çözüm mü lazer epilasyon leke bırakırmı lazer epilasyon nasıl yapılır lazer epilasyon ne kadar sürer lazer epilasyon nerelerde yapılır lazer epilasyon ne zaman sonuç verir lazer epilasyon seans aralıkları ne kadar olmalı lazer epilasyon yan etkileri ve zararları lazer epilasyon hakkında lazer epilasyon sonrası lazer epilasyon önce sonra lazer seansları lazer epilasyondan sonra nd yag lazer fiyatları sırt kılı lazer epilasyon tüm vücut lazer epilasyon kaç seans ıpl epilasyon cihazı
 
Fields marked with an * are required

Detaylı bilgi için aşağıda yer alan fiyat talep formunu doldurabilirsiniz.

(optional)

(opsiyonel)

Lütfen fiyatını istediğiniz cihaz ile ilgili sorunuzu yukarıda yer alan mesaj alanına yazınız. Size en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır.