Nd Yag Lazer Avantajları

Yorum Yok
 
  • Bronzlaşmış veya koyu cilt tonları da dahil olmak üzere hemen hemen tüm cilt tipleri üzerinde çalışır.
  • Nd YAG 1064 nm sistemi koyu pigmentli ciltler için tavsiye edilir.
  • Birçok çalışma, bu lazerin uygulandığı alanlarda tüylerin büyümesinde önemli bir gecikme elde edildiğini göstermiştir.
  • Vücutun geniş alanlarına çok hızlı bir şekilde uygulanabilir.

Nd Yag Lazer AvantajlarıNd Yag lazer avantajları

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon teknolojik gelişmelerden etkilenen sektörlerden bir tanesi de kozmetik dermatoloji sektörüdür. Gelişen teknolojinin bu sektördeki en yeni ürünleri Alexandrite ve Nd:YAG Lazer Sistemleri en başta olmak üzere, lazer epilasyon sistemleridir.

Lazer Epilasyon Sistemleri Nasıl Çalışır?

Lazerler tespit edecek dalga boylarında ışık enerjisi yayarlar. Bu enerji kıl köklerinde yer alan melanin pigmenti aracılığıyla absorbe edilerek sıcaklık enerjisine dönüştürülür. Isı enerjisi kıl kökünün ısısının artmasına sebep olur. Isısı yükselen kıl kökleri yanarak tahrip olurlar ve bunun sonucu olarak tahrip meydana gelen kıl kökü tekrar kıl çıkaramaz. Lazer ışınları cilde uygulandıklarında yalnızca melanin pigmentleri aracılığıyla emildikleri için başka cilt hücrelerine kayıp vermezler.

Yan Etkisi Var mıdır?

Uygulama ardından daimi olmayan hafif yanmalar, kızarıklar, kabuklanma ve lekeler görülmesi normaldir. Şunlar kısa süreli ve daimi olmayan etkilerdir. Ama uygulamanın hep uzman kişiler(dermatolog ve hekimler) aracılığıyla yapılmasına dikkat edilmelidir.

Kaç Seansta Sonuç Alınır?

Uygulama ifade edilecek bölgeye, bireyin cilt ve kıl tipine ve lazer epilasyon uygulamasını gerçekleştirmekte kullanılan cihazın kalitesine yönelik değişmekle beraber; ortalamada 3-8 oturum arası oldukça başarılı neticelere ulaşılmaktadır.

Lazer Epilasyon ile Tamamen Kıllardan Kurtulmak Mümkün müdür?

Bir fazla lazer epilasyon sistemi kıl kökünü tahrip ederek daha zayıf ve az miktarda kıl çıkmasını olanağı sağlar. Daimi epilasyon için kıl kökünün kıl üretimi imkanı sunan papilla bölümünün yok edilmesi gerekiyor. Bunun içerisinde ilgili derinliğe kadar inebilecek lazer ışını lazımdır. Bu da lazer ışının dalga boyu konusunda bir vaziyettir. Son Zamanlarda Alexandrite tipi lazerler bu hedefle kullanılmaya uyumlu lazerlerdir. Bununla Birlikte lazer epilasyonun uygulanma vakti da büyük ehemniyet taşımaktadır. Zira tüylerin anajen, katojen ve telojen ismi verilen büyüme fazları vardır. Lazer epilasyon uygulanırken, tüylerin büyüme mertebesi iyileştirme müddetini ve başarısını direk etkilemektedir.

Oturum ne Kadar Sürmektedir?

Uygulama ifade edilecek bölgenin genişliğine ve kullanılacak sisteme ilişkili olarak değişir. Örneğin; bıyık ve çene bölgesi 5 dakika gibi bir zamanda tamamlanırken, bütün bacak sahası 45 dakika gibi bir zamanda tamamlanmaktadır.

 

Fields marked with an * are required

Detaylı bilgi için aşağıda yer alan fiyat talep formunu doldurabilirsiniz.

(optional)

(opsiyonel)

Lütfen fiyatını istediğiniz cihaz ile ilgili sorunuzu yukarıda yer alan mesaj alanına yazınız. Size en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır.

Lazer Blog

Lazer cihazları ile ilgili son güncel bilgileri bu güncel güncemizde bulabilir, lazer cihazları ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Fiyat Talep Formu

Ürün fiyatları ile ilgili bilgiyi aşağıda yer alan iletişim formunu tıklayarak karşınıza çıkan iletişim formu aracılığı ile bizlere sorularınızı ileterek cevaplarını alabilirsiniz.

Bize Abone Olun!

Fields marked with an * are required

Blog İçerikleri

Güncel Haberler
 

Son Yazılar

 
Fields marked with an * are required

Detaylı bilgi için aşağıda yer alan fiyat talep formunu doldurabilirsiniz.

(optional)

(opsiyonel)

Lütfen fiyatını istediğiniz cihaz ile ilgili sorunuzu yukarıda yer alan mesaj alanına yazınız. Size en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır.