Nd Yag Lazer Alexandrite Farkı

  • 21 Temmuz 2017
  • Blog
Yorum Yok
 

Lazer Seanslarının Amacı Nedir, Nasıl Sonuç Verir?

Aynı ve tek istikamette odaklanıp, ilerleyen yüksek enerjili ışık üretimi ile gönderme/ atış/ salınım/ yansıtma yapma işine lazer denir. Kelime açılımı olarak; Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation olarak bilinmektedir. Tıbbi kullanım alanlarına göre, yüksek ışığın dalga boyu ve güç kapasitesi, lazer ışınlarının görünüp- görünmeyeceğini, nd yag lazer alexandrite farkı  belirlemektedir. Normalde renkli olan lazer ışık demeti, kullanılan cihaza göre, nd yag lazer cilt bakımı ve diğer cihazlarda görülmeyebilir. Yüksek ışığın yansımasından gözleri korumak için, işlem sırasında UV ışınına karşı lazer gözlükleri kullanılmalıdır. Güzellik ve kadın cilt alanında nd yag lazer cilt bakımı lazer sistemi, iki farklı şekilde kullanılmaktadır. Özelliklerinde, nd yag lazer alexandrite farkı anlatılmaktadır. ND-Yag lazer ve Alexandrite lazer sistemleridir.

nd yag lazer alexandrite farkı

 

ND-Yag Lazer Özellikleri Nedir?

En derin boyutta işlem yapabilme gücüne sahip lazer sistemi ND Yag’ın dalga boyu 1064 nanometredir. Kıl köklerinde melanin ve hemoglobin bulunmaktadır. Melanin pigmenti vücut için gerekli olduğundan, ND Yag teknolojisi özelliğinde nd yag lazer alexandrite farkı şu şekilde anlaşılabilir; melanin pigmentlerine zarar vermeden çalışır. Lazer atışı sırasında hedef; hemoglobini yok etmeye yöneliktir.

Alexandrite Lazer Özellikleri Nedir?

Noblex Alexandrite lazer teknolojisinde, spot alanı denilen, atış büyüklüğü ve alan sağlanabilir. Başlık değiştirmeye gerek kalmadan, nd yag lazer alexandrite farkı atış alanında fark etmektedir. Lazer başlığına chamber denilir ve pahalı bir ekipmandır. Atış çapı olanağı sunan cihaz, nd yag lazer alexandrite farkı konusunda, ekonomik avantaj sağlamaktadır. Alexandrite her atışta 80 jul, nokta atışı yapmaktadır.

Nd Yag Lazer Cihazı Cilt Bakımı Sağlar mı?

Alt bacak ve üst bacak lazer seanslarında, batık ve kıl dönmesi benzeri kusurlar zamanla yok olmaktadır. Cilde nd yag lazer cilt bakımı sağlamaktadır. Varis tedavi yöntemleri dahilinde, aynı ışık püskürtmesi uygulanmaktadır. Bu sayede, varisler zamanla yok olur, nd yag lazer cilt bakımı içerisinde parlaklık, pürüzsüzlük ve bacak varislerinde düzelme sağlar. Uygulama sonrasında bir iki gün süresinde, bacakların varis kısımlarında hafif kızarıklıklar gözlemlenebilir. Kızarıklıklar geçtiğinde, nd yag lazer cilt bakımı sonrası, cildin yeni formu memnuniyet sağlamaktadır. Açık tenlerde görülebilen bu tip kızarıklıklar, nd yag lazer cilt bakımı sağlayan uygulamadan sonra, koyu ve esmer tenlerde fazla görülmez. Nedeni ise; folikülün kan hücrelerinin taranmasıdır. Alexandrite lazer, nd yag lazer alexandrite farkı konusunda, sınıfının en büyük atış alanı ve gücüne sahip olduğunu gösterir. Detaylı bilgi için; http://www.ndyaglazer.net/nd-yag-lazer-mi-alexandrite-mi linkini ziyaret ediniz.

 

Lazer Blog

Lazer cihazları ile ilgili son güncel bilgileri bu güncel güncemizde bulabilir, lazer cihazları ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Fiyat Talep Formu

Ürün fiyatları ile ilgili bilgiyi aşağıda yer alan iletişim formunu tıklayarak karşınıza çıkan iletişim formu aracılığı ile bizlere sorularınızı ileterek cevaplarını alabilirsiniz.

Bize Abone Olun!

Fields marked with an * are required

Blog İçerikleri

Güncel Haberler
 

Son Yazılar