Lazer Epilasyon Sonrası

Lazer Epilasyon Sonrası ile ilgili olarak insanlar genlerden gelmekte olan kıl ve tüylerden kurtulmak isteyebilirler. İnsanlar lazer epilasyon ile bu gibi sıkıntılarından kurtulabilirler. Lazer sonrası neler olmalı, nelere dikkat edilmeli ? Bu konular hakkında bilgiler verecegiz.

Lazer Epilasyon Sonrası

Lazer uygulamasından 2 gün sonraya civarı güneşe maruz kalınmamalı ve solaryuma girmemelidir. Zorunlu olarak güneşe maruz kalınırsa (bilhassa surat bölgesi amaçlı) yüksek savunma (SPF 30) faktörlü kremler kullanılmalıdır.

Seans arasında güneşlenerek veya solaryum ile bronzlaşmış olmak önümüzdeki oturum vakti geldiğinde cilt renginiz normal tonuna yaklaşmamış ise uygulama yapılamamasına ne sebeple olacaktır. Seansınız cilt renginiz normale yaklaşana denk ertelenecektir.

Lazer epilasyondan anında sonra ılık duş alınabilir. Bir hafta kese, peeling benzeri cildi tahriş edecek uygulamalar yapılmamalıdır.

Lazer Epilasyon tatbik edilen alanda bireyin cilt hassasiyetine yönelik değişim gösteren sürede; 1 saat ila birden çok gün içinde kızarıklık meydana gelmesi normaldir.

Bazı kişilerde işlem ardından uygulama yapılmış olan alanda hafif kabarıklık, kimi zaman kabuklanma ve sivilce oluşursa da tedaviye sebep olmadan spontane geçecektir.

Lazer epilasyon tatbik edilen kılların kökleri 3 ila 10 gün içerisinde hafifçe uzayarak dökülmeye başlar veya el ile tutularak çekildiğinde rahatlıkla çıkar.

Seans aralıkları surat bölgesi amaçlı 4 hafta, beden bölgeleri amaçlı 8 haftadır.

Ortalama oturum sayısı beden bölgeleri amaçlı 4-10 oturum, surat bölgeleri amaçlı oturum verilememektediri
Bu sayı cilt ve kıl yapısına yönelik değişebilir. Hormonal bozukluklar oturum sayısını etkileyebilir.

Kıl yoğunluğu her seansta aşağı yukarı %15-20 daimi olarak azalmaktadır, farkı fakat 3. seanstan bu yana bariz olarak görebilirsiniz. Seanslarınıza itinalı devam ederseniz önce seanstan sonra kıl problemi yaşamayabilirsiniz.

Büyük bölgeler (kol-bacak-sırt-göğüs-genital) amaçlı her seanstan sonra 15-20. günler içinde bedava muayene seansı hakkınız mevcuttur.(20. günden ek olarak geç yapılmış olan kontroller tedavinin seyrini negatif etkiler). Minik bölgelerde ise tedavinin seyrine katkısı olmadığından muayene seansı uygulamaya sebep yoktur.

Lazer Epilasyon Sonrası Videosu

İlgili ürünler:

Cutera Excel HR ( Alexandrite – Nd:YAG Lazer ) – http://e.andromed.com.tr/excel-hr

Deka Synchro Repla:Y ( Alexandrite – Nd:YAG Lazer ) – http://www.alexandrite.com.tr/synchro-replay

Lazer Epilasyonda Neticesi Ekileyen Yabancı Etmenler Var Mıdır?

Lazerle epilasyon yaptırmak talep eden bir bireyin rastgele bir hormonal bozukluğu varsa (polikistik over, hipotiroidi, hiperandrojenizm vs.) lazerle epilasyonun oldukça başarılı olması amaçlı öncelikle tedavisini tamamlamalıdır. Kişi kıllanmayı arttıracak bir ilaç alıyorsa bu ilaç kesilmeden istenen neticenin alınamayacağı bilinmelidir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Fields marked with an * are required

Detaylı bilgi için aşağıda yer alan fiyat talep formunu doldurabilirsiniz.

(optional)

(opsiyonel)

Lütfen fiyatını istediğiniz cihaz ile ilgili sorunuzu yukarıda yer alan mesaj alanına yazınız. Size en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır.

Fields marked with an * are required

Detaylı bilgi için aşağıda yer alan fiyat talep formunu doldurabilirsiniz.

(optional)

(opsiyonel)

Lütfen fiyatını istediğiniz cihaz ile ilgili sorunuzu yukarıda yer alan mesaj alanına yazınız. Size en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır.