Kol Kılı Lazer Epilasyonu Yararları

Yorum Yok
 

Kollarda istenmeyen kıllar çirkin ve itici olabilir. Bazı insanlar bu nedenle güvensiz hissedebilirsiniz. Ağda ve tıraş soruna sadece kısa vadeli çözümlerdir. Tıraş veya ağdanın tahrişi geçdikten sonra, tüy tekrar büyümeye başlar. Lazer destekli epilasyon istenmeyen kol tüylerine uzun süreli bir çözüm sunar. Bu hem erkekler hem de kadınlar arasında üst kol ve önkol üzerinde kalıcı tüy azalması elde etmek için ideal bir tedavi yöntemidir.

Kol Kılı Lazer Epilasyonun Yararları

Kol kılı lazer epilasyonu yararları

Lazer Epilasyonda Ne Tip Lazerler Kullanılır?

Epilasyon için kullanılan lazerler alexandrite, ruby, diod, nd yag olarak sayılı. Bu lazerlerin isimleri yaydıkları enerjinin dalga boylarına göredir. Bununla birlikte üreten şirketlerin adlarına yönelik de Candela, Soprano, Epicare gibi adlarla anılırlar. Koyu rengarenk ve kalın tüyler ısıyı çok iyi tuttukları için lazer epilasyon ile tedavileri ek olarak başarılıdır. Tüy rengi ten renginden koyu olanlar en kısa zamanda en az yan etki ile sonuca ulaşabilirler.

Kol kılı lazer epilasyonu yararları

Alexandrite Lazer

Türk insanı çoğunlukla fazla koyu olmayan ten rengine ve koyu nitelik kıl yapısına sahiptir, bu sebeple Alexandrite lazer buna en uyumlu yapıdadır. Alexandrite lazer derindeki kıl köküne kadar erişerek daimi netice sağlar ve bu başarıyı sağlarken epilasyon ardından daimi yanık meselenine yol açmaz. Aygıt cilde 3 santimden atış yaptığından hijyen açısından sorun yaşanmaz.

Nd Yag lazer

1064nm lazer epilasyonda kullanılan dalga boyları içinde kromoforlar açısından en az tutulan ışın olduğundan faaliyet de az olmakta, etkinliği sağlayabilmek için de verilen enerjiyi arttırmak gerekiyor. Yüksek enerji acı hissini dayanılması kolay olmayan boyutlara çıkarttığından hasta olanların çoğu iyileştirme sürecini yarım bırakmaktadır. NdYag’daki mühim ve tehlikeli risk ise ciddi ve daimi iz bırakan yanık ihtimalidir.

Diode lazer

Sadece koyu nitelik ten yapısı olanlarda pigment absorpsiyon oranı düşük olduğundan cildi korumak için tercih edilebilir. Fakat bu sebeple de verilen enerji ölçüsü arttırılacağından hissedilen acı fazladır. Yüzeysel kıl köklerine etki eder, kalın ve kökleri derinde meydana gelen beden kılları için önerilmez, aygıt cilde temas ederek uygulama yapıldığından hijyen açısından sorun olabilmektedir. Bu yüzden her hastadan daha sonra başlıkların dezenfeksiyonu fazla mühimdir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Fields marked with an * are required

Detaylı bilgi için aşağıda yer alan fiyat talep formunu doldurabilirsiniz.

(optional)

(opsiyonel)

Lütfen fiyatını istediğiniz cihaz ile ilgili sorunuzu yukarıda yer alan mesaj alanına yazınız. Size en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır.

Lazer Blog

Lazer cihazları ile ilgili son güncel bilgileri bu güncel güncemizde bulabilir, lazer cihazları ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Fiyat Talep Formu

Ürün fiyatları ile ilgili bilgiyi aşağıda yer alan iletişim formunu tıklayarak karşınıza çıkan iletişim formu aracılığı ile bizlere sorularınızı ileterek cevaplarını alabilirsiniz.

Bize Abone Olun!

Fields marked with an * are required

Blog İçerikleri

Güncel Haberler
 

Son Yazılar

 
Fields marked with an * are required

Detaylı bilgi için aşağıda yer alan fiyat talep formunu doldurabilirsiniz.

(optional)

(opsiyonel)

Lütfen fiyatını istediğiniz cihaz ile ilgili sorunuzu yukarıda yer alan mesaj alanına yazınız. Size en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır.