İzmir Lazer Epilasyon

İzmir Lazer Epilasyon ile ilgili olarak en güzel şehirlerimizden bir tanesi olarak bilinen ve ilk üç büyük şehirlerimiz arasında yer alan lazer epilasyon izmir ‘de önerdiğimiz çok deneyimli yerler bulunmaktadır. Epilasyon yapılan yerler hakkında bilgi almak için İLETİŞİM FORMU veya İLETİŞİM NUMARASI ile bize ulaşabilirsiniz.

İzmir Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyonun Etki Mekanizması Nedir?

Lazerle epilasyon yönteminde, lazer ışığı, melanin pigmentini hedef alır ve kıl follikülünde yüksek enerjiye ulaşır. Follikül içerisindeki melanin’in lazer ışığındaki enerjiyi emmesiyle follikül ısınır ve harabiyete uğrar. Bu harabiyet sebebiyle follikül yepyeni kıl oluşturma yeteneğini kaybeder ve yepyeni kıl oluşumu engellenmiş olur. Lazer ışığındaki yüksek enerji follikülde harabiyete ne sebeple olurken cildin öbür yapılarında rastgele tek harabiyete ne sebeple olmamaktadır.

Epilasyonda Kullanılan Işık Sistemleri Nelerdir?

Lazerle epilasyonda en tek sürü Alexandrite, Diode ve Nd:YAG lazer ışık sistemleri kullanılmaktadır. Yeniden sık sık kullanılan fakat lazer olmayan IPL (Intense Pulsed Light) sistemleri de epilasyonda kullanılmaktadır. Epilasyonda en tek sürü kullanılan lazer ve lazer olmayan ışık sistemlerinin dalga boyları 755nm ile 1200nm aralarında değişmektedir. Özetlemek gerekirse;
Alexandrite Lazer – 755nm
Diode Lazer – 800nm
Nd:YAG Lazer – 1064
Lazer olmayan IPL ışık sistemleri (Çağdaş Ağda) – 590 – 1200

İzmir Lazer Epilasyon Videosu

Alakalı ürünler:

Deka Motus AX ( En hızlı Alexandrite Lazer ) – http://www.alexandrite.com.tr/yeni/motus-ax

Deka Motus LD – ( Diode Lazer ) – http://e.andromed.com.tr/motus-ld

Günümüzde Kullanılan Lazer Çeşitleri Nelerdir?

Alexandrite lazer,Nd:YAG lazer ve Diode Lazer‘dir. Lazer epilasyonda soğutma, epidermis başka bir deyişle derinin üst tabakasının hasar görmesini engellemeye destekçi mühim tek faktördür. Her tek lazer atışı ardından ısınan epidermisin gösterişli tek şekilde soğutulması lazımdır. Lazer epilasyon sistemlerinde cildin soğutulması amaçlı çeşitli soğutma sistemleri kullanılmaktadır. Bu sistemlerden birisi de cilde soğutma gazı püskürtülmesi yöntemidir. Aşağıdaki resim soğutma gazı püskürtme yöntemi ile epidermisin soğutmasını temsil etmektedir.

Lazer Epilasyon İçin En Uyumlu Zaman Nedir?

Lazer epilasyon amaçlı en uyumlu zaman sonbahar, kış ve ilkbahar dönemidir. Fakat lazerle epilasyon sonrası güneşten korunmak koşuluyla lazerle epilasyon yazın da uygulanabilir. Bilhassa bronz tenliler amaçlı ise Nd:YAG lazer ek olarak uyumlu tek alternatif olur.
Lazer Epilasyon Hangi Zaman Aralıklarıyla Uygulanır?

Yüz bölgesine 1-1.5 ay, beden bölgesine ise 2-2.5 ay arayla uygulanır. Bunun sebebi bu zaman aralıklarında tüylerin anagen, başka bir deyişle büyüme fazına girmeleridir. Lazerle epilasyon büyüme fazındaki tüylere etkilidir, başka bir deyişle o seansda büyüme fazında yer alan tüyler (bütün tüylerin %20-30’u) yokedilmiş olur. Lazer epilasyonun tek seansta netice vermemesinin sebebi budur. Hasta Olanların bu sürelere uyması lazerle epilasyonun etkinliğini arttırır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

 

Fields marked with an * are required

Detaylı bilgi için aşağıda yer alan fiyat talep formunu doldurabilirsiniz.

(optional)

(opsiyonel)

Lütfen fiyatını istediğiniz cihaz ile ilgili sorunuzu yukarıda yer alan mesaj alanına yazınız. Size en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır.

Fields marked with an * are required

Detaylı bilgi için aşağıda yer alan fiyat talep formunu doldurabilirsiniz.

(optional)

(opsiyonel)

Lütfen fiyatını istediğiniz cihaz ile ilgili sorunuzu yukarıda yer alan mesaj alanına yazınız. Size en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır.