IPL Yoğun Atımlı Işık Epilasyonu

Yorum Yok
 

Intense Pulse Light (IPL) Epilasyonu (Yoğun Atımlı Işık)

Intense Pulse Light Cihazları, tam da lazer değil, ona “eşdeğer” dir. Epilyasyon için seçici fototermolizle aynı kavramı kullanıyor. IPL cihazları ile çalışmaktan lazerlerden daha zordur. Bu cihazları çalıştırmak için çok deneyimli ve yetenekli teknisyen gerekir. IPL beyaz ve siyah arasında tüm tonlar da dahil olmak üzere tüm saç tipleri için ve tüm cilt tipleri için tavsiye edilir (Pigmentsiz saçlar hariç).

IPL Yoğun Atımlı Işık Epilasyonu

IPL Yoğun Atımlı Işık Epilasyonu

Tek Bir Seansta İstenmeyen Tüylerden Kurtulmak Olası mıdır?

Tek bir seansta tüm tüylerin ışığı benzer şekilde emerek köke ulaştırmaları olanaksızdır. Çünkü tüyler de bedenimizin her hücresinde meydana geldiği fiziksel bir döngü halindedir. Büyüme, dinlenme ve dökülme aşamaları biçiminde kılların 3 döngüsü mevcuttur. Lazer ışınları kılların büyüme evresine etkilidir. Bu sebepten lazer epilasyon ile istemediğimiz tüylerden aniden fazla seansta kurtulmak söz konusudur. Şayet bir tüy büyüme dönemindeyken lazer epilasyon uygulanırsa o seansta sonsuza kadar ortadan kalkar. Bu nedenle seanslar aralarında 1-2 ay gibi süreler ihtimal edilir ki kıllar yok edilmesi gerekli olan dönemde yakalanmaya çalışılır. Büyüme çağında olmayan bir kıla lazer epilasyon yapılırsa kıl tütsülenmiş gibi olur ve ışığı kıl köküne ulaştırma vazifesini yerine getiremez. Yukarıda sözünü ettiğimiz seanslar itinalı bir şekilde yapıldığında lazer epilasyon pozitif sonuçlanır.

Lazer Epilasyon Kaç Oturum Sürüyor?

Seanslar, kılların yer aldığı yere ve lazer epilasyon yaptıracak hastanın kalıtımsal niteliklerine yönelik değişmekle birlikte yaklaşık bir iki ay aralıklarla ve üç ila sekiz oturum epilasyon yaptırılması icap edebilir. Deri üstünde 0,5 cm uzunluğuna erişen tüyler daha fazla uzaması beklenmeden evvelki seansla da aralarında en az bir ay varsa lazer epilasyon zamanı için uygundur.

IPL Yoğun Atımlı Işık Epilasyonu Kimlere Yapılır?

Lazerli epilasyonu on üç yaşından büyük,tüy yapısı uyumlu, kıl rengiyle cilt rengi aralarında gözle görülür farkı meydana gelen ve ışığa karşın fazla duyarlılığı olmayan kişilere kolayca yapılabilir.

Lazer Epilasyon Zarar Veren mıdır?

Lazer ışınlarının hedefi kıllardır ve gerçek kişilerce uygulandığında etraf dokulara zarar vermez. Olabilecek en vahim yan etkisi daimi meydana gelen veya olmayan deri lekeleridir. Lazer epilasyon anında kıl kökünün ısıtılması ve bu şekilde ortadan kaldırılması amaçlanır. Bu ısıtma işlemi anında cildi korumak fazla mühimdir. Cildin üst tabakasını negatif etkilemeden bu işlemi yapabilmek için soğutucu başlıklar kullanılmaktadır. Lazer epilasyon işlemi boyunca kılların cımbızla veya iple alınmaması gerekir. Bu metod kıl köklerini incelterek kılların lazere karşın duyarlılığını minumuma indirmektedir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

 

Fields marked with an * are required

Detaylı bilgi için aşağıda yer alan fiyat talep formunu doldurabilirsiniz.

(optional)

(opsiyonel)

Lütfen fiyatını istediğiniz cihaz ile ilgili sorunuzu yukarıda yer alan mesaj alanına yazınız. Size en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır.

Lazer Blog

Lazer cihazları ile ilgili son güncel bilgileri bu güncel güncemizde bulabilir, lazer cihazları ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Fiyat Talep Formu

Ürün fiyatları ile ilgili bilgiyi aşağıda yer alan iletişim formunu tıklayarak karşınıza çıkan iletişim formu aracılığı ile bizlere sorularınızı ileterek cevaplarını alabilirsiniz.

Bize Abone Olun!

Fields marked with an * are required

Blog İçerikleri

Güncel Haberler
 

Son Yazılar

 
Fields marked with an * are required

Detaylı bilgi için aşağıda yer alan fiyat talep formunu doldurabilirsiniz.

(optional)

(opsiyonel)

Lütfen fiyatını istediğiniz cihaz ile ilgili sorunuzu yukarıda yer alan mesaj alanına yazınız. Size en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır.