IPL Yoğun Atımlı Işık Epilasyonu

Yorum Yok
 

Intense Pulse Light (IPL) Epilasyonu (Yoğun Atımlı Işık)

Intense Pulse Light Cihazları, tam da lazer değil, ona “eşdeğer” dir. Epilyasyon  için seçici fototermolizle aynı kavramı kullanıyor. IPL cihazları ile çalışmaktan lazerlerden daha zordur. Bu cihazları çalıştırmak için çok deneyimli ve yetenekli teknisyen gerekir. IPL beyaz ve siyah arasında tüm tonlar da dahil olmak üzere tüm saç tipleri için ve tüm cilt tipleri için tavsiye edilir (Pigmentsiz saçlar hariç).

IPL Yoğun Atımlı Işık Epilasyonu

IPL Yoğun Atımlı Işık Epilasyonu

Tek Bir Seansta İstenmeyen Tüylerden Kurtulmak Olası müdür?

Tek bir seansta tüm tüylerin ışığı benzer şekilde emerek köke ulaştırmaları olanaksızdır. Çünkü tüyler de bedenimizin her hücresinde meydana geldiği fiziksel bir döngü halindedir. Büyüme, dinlenme ve dökülme aşamaları biçiminde kılların 3 döngüsü mevcuttur. Lazer ışınları kılların büyüme evresine etkilidir. Bu sebepten lazer epilasyon ile istemediğimiz tüylerden aniden fazla seansta kurtulmak söz konusudur. Şayet bir tüy büyüme dönemindeyken lazer epilasyon uygulanırsa o seansta sonsuza kadar ortadan kalkar. Bu nedenle seanslar aralarında 1-2 ay benzeri süreler ihtimal edilir ki kıllar yok edilmesi gerekli olan dönemde yakalanmaya çalışılır. Büyüme çağında olmayan bir kıla lazer epilasyon yapılırsa kıl tütsülenmiş benzeri olur ve ışığı kıl köküne ulaştırma vazifesini yerine getiremez. Yukarıda sözünü ettiğimiz seanslar itinalı bir şekilde yapıldığında lazer epilasyon pozitif sonuçlanır.

Lazer Epilasyon Kaç Oturum Sürüyor?

Seanslar, kılların yer aldığı yere ve lazer epilasyon yaptıracak hastanın kalıtımsal niteliklerine yönelik değişmekle birlikte yaklaşık bir iki ay aralıklarla ve üç ila sekiz oturum epilasyon yaptırılması icap edebilir. Deri üstünde 0,5 cm uzunluğuna erişen tüyler daha fazla uzaması beklenmeden evvelki seansla da aralarında en az bir ay varsa lazer epilasyon zamanı amaçlı uygundur.

IPL Yoğun Atımlı Işık Epilasyonu Kimlere Yapılır?

Lazerli epilasyonu on üç yaşından büyük,tüy yapısı uyumlu, kıl rengiyle cilt rengi aralarında gözle görülür farkı meydana gelen ve ışığa karşın fazla duyarlılığı olmayan kişilere kolayca yapılabilir.

Lazer Epilasyon Zarar Veren mıdır?

Lazer ışınlarının hedefi kıllardır ve gerçek kişilerce uygulandığında etraf dokulara zarar vermez. Olabilecek en vahim yan tesiri daimi meydana gelen veya olmayan deri lekeleridir. Lazer epilasyon anında kıl kökünün ısıtılması ve bu şekilde ortadan kaldırılması amaçlanır. Bu ısıtma işlemi anında cildi korumak fazla mühimdir. Cildin üst tabakasını negatif etkilemeden bu işlemi yapabilmek amaçlı soğutucu başlıklar kullanılmaktadır. Lazer epilasyon işlemi boyunca kılların cımbızla veya iple alınmaması gerekir. Bu metod kıl köklerini incelterek kılların lazere karşın duyarlılığını minumuma indirmektedir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

 

Fields marked with an * are required

Detaylı bilgi için aşağıda yer alan fiyat talep formunu doldurabilirsiniz.

(optional)

(opsiyonel)

Lütfen fiyatını istediğiniz cihaz ile ilgili sorunuzu yukarıda yer alan mesaj alanına yazınız. Size en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır.

Lazer Blog

Lazer cihazları ile ilgili son güncel bilgileri bu güncel güncemizde bulabilir, lazer cihazları ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Fiyat Talep Formu

Ürün fiyatları ile ilgili bilgiyi aşağıda yer alan iletişim formunu tıklayarak karşınıza çıkan iletişim formu aracılığı ile bizlere sorularınızı ileterek cevaplarını alabilirsiniz.

Bize Abone Olun!

Fields marked with an * are required

Blog İçerikleri

Güncel Haberler
 

Son Yazılar

Etiketler

aleksandrit lazer epilasyon alexandrite candela lazer cihazı alexandrite hangi alanda kullanılır alexandrite lazer epilasyon alexandrite lazer epilasyon cihazı fiyatları alexandrite lazer epilasyon cihazı nerede kullanılır alexandrite lazer epilasyon fiyatları alexandrite lazer epilasyon kadınlar kulübü Alexandrite lazer epilasyon seans aralıkları ne kadar olmalı alexandrite lazer epilasyon yaptıranlar alexandrite lazer epilasyon zararları alexandrite lazer fiyatları alexandrite lazer nasıl kullanılır alexandrite lazer nasıl yapılır alexandrite lazer nedir azer epilasyon bilgi azer epilasyon yaş sınırı bronz tene epilasyon yapılırmı diode lazer epilasyon diode lazer fiyatları diyot lazer nedir epilight epilasyon fiyatları fitzpatrick cilt tipi nedir koltuk altı lazer epilasyon sonrası lazer epilasyondan sonra kıllar ne zaman dökülür lazer epilasyondan sonra kızarıklık lazer epilasyondan sonra yapılmaması gerekenler lazer epilasyon fiyatları lazer epilasyon kesin çözüm mü lazer epilasyon leke bırakırmı lazer epilasyon nasıl yapılır lazer epilasyon ne kadar sürer lazer epilasyon nerelerde yapılır lazer epilasyon ne zaman sonuç verir lazer epilasyon seans aralıkları ne kadar olmalı lazer epilasyon yan etkileri ve zararları lazer epilasyon hakkında lazer epilasyon sonrası lazer epilasyon önce sonra lazer seansları lazer epilasyondan sonra nd yag lazer fiyatları sırt kılı lazer epilasyon tüm vücut lazer epilasyon kaç seans ıpl epilasyon cihazı
 
Fields marked with an * are required

Detaylı bilgi için aşağıda yer alan fiyat talep formunu doldurabilirsiniz.

(optional)

(opsiyonel)

Lütfen fiyatını istediğiniz cihaz ile ilgili sorunuzu yukarıda yer alan mesaj alanına yazınız. Size en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır.