Ipl Lazer mi Alexandrite mı?

Ipl Lazer mi Alexandrite mı? ile ilgili olarak lazer sistemlerinin birçok türü bulunmaktadır. Bu türler arasında nasıl bir bağ var ve bu lazer sistemlerini nasıl seçmeliyiz? İşte bu sorunun cevabını burada size anlatacağız karşılaştırma olarak diğer konulara sitemizden ulaşabilirsiniz ancak biz burada Ipl lazer ve Alexandrite lazeri ele alacağız. Aşağıda sizin için ikisini ele aldık ve karşılaştırılması gereken noktalarını ortaya çıkarttık.

Ipl Lazer mi Alexandrite mı?

Alexandrite Nedir?

Dalga Boyu 755 nm’dir.Epilasyonun anında ardından cildin pürüzsüz olarak görünmesi
Yapısı incelmiş kıllarda etkinliği yüksektir.
Kocaman çalışma alanlarında çabuk olması.
Cryo-6 Hava soğutma sistemi entegrasyonu ile uygulama.
Oturum aralıkları ek olarak uzundur.
Alexandrite Sistemleri FDA aracılığıyla onaylanmıştır Alexandrite Lazerin yaydığı dalga boyları(755 nm) en kuvvetli biçimde kıldaki melanini hedefler ve etraftaki dokuları asgari düzeyde etkiler. Bu seçici tesirinden meydana çıkan fayda seçici fototermolizin temelini oluşturur.Alexandrite sistemi istenmeyen tüyleri yok ederken ciltte oluşacak lekelenme ve yanma benzeri tesirleri minimize eder. Diot ve IPL benzeri sistemlerde bu etkileşim tek sürü azdır veya yoktur.Bu sebeple organizasyon tek sürü azalırken istenmeyen yan tesirleri artar.

Ipl Lazer mi Alexandrite mı? Video

Karşılaştırılan ürünleri aşağıda bulabilirsiniz:

Deka Motus AX ( En hızlı Alexandrite Lazer ) – http://www.alexandrite.com.tr/yeni/motus-ax

Cutera Xeo Platform ( Erbiyum/Endiyak/IPL/Infrared ) – http://e.andromed.com.tr/xeo

IPL Nedir?

IPL lazer 400-1200 nm. dalga boyunda, lazer epilasyonda ve leke tedavisinde kullanılan tek ışık sistemidir. IPL renge duyarlıdır. Bu yüzden renkli tüylerin köklerini yakarak daimi kıl kaybı yapar. IPL renge tek sürü hassas olduğundan koyu cilt rengine sahip olanlar ve bronz teni olanlarda epilasyonda tercih edilmez. IPL lazer epilasyon açık tenlilerde kalın veya ince yapılı, siyah, koyu veya açık kahverenkli tüyleri gidermekte etkilidir. IPL lazer koyu cilt rengine sahip kişilerde siyah-kahverengi renkli ve kalın yapılı tüyleri gidermekte kullanılabilir. Koyu tenlilerde açık kahverengi ve ince tüylerde gösterişli değildir. IPL lazer beden epilasyonunda genital bölge ve koltuk altı dahil olmak üzere her yerde kullanılabilir. Bayanlarda kalın ve yaygın kalın tüylerde kullanılabilir. Surat kısmında az sayıda meydana gelen kalın tüylerde, dudak üstü hariç ince surat tüylerinde lazer epilasyon yapılması öneri edilmez. Tüylerde tetiklenme yaparak artışa ne sebeple olabilmektedir. Erkeklerde sakal üzerinde tüy tetiklenmesi tarafından dikkatle kullanılmalıdır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Fields marked with an * are required

Detaylı bilgi için aşağıda yer alan fiyat talep formunu doldurabilirsiniz.

(optional)

(opsiyonel)

Lütfen fiyatını istediğiniz cihaz ile ilgili sorunuzu yukarıda yer alan mesaj alanına yazınız. Size en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır.

Biliyor musunuz?

Deka lazerin ürettiği Motus LD Diode Lazer 2 yılda ortalama 7.000.000 atış garanti etmektedir.

Fields marked with an * are required

Detaylı bilgi için aşağıda yer alan fiyat talep formunu doldurabilirsiniz.

(optional)

(opsiyonel)

Lütfen fiyatını istediğiniz cihaz ile ilgili sorunuzu yukarıda yer alan mesaj alanına yazınız. Size en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır.