IPL Epilasyon Zararları

Yorum Yok
 

Ipl epilasyon zararları ile ilgili konunun yer aldığı bu sayfada IPL nedir ve özellikleri nelerdir? Sorusunun cevabını bulabilir ve konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

  • Etkinliği veya güvenlik ile ilgili uzun vadeli çalışmalar bugüne kadar ortaya konmamıştır.
  • Bazen deri pigment hücreleri (melanosit) zarar görerek solgunlaşır veya daha koyu cilt yamaları oluşur.
  • Kızıl sarı ve beyaz tüylerde çok etkili olmayabilir.

IPL Nedir?

IPL, Intense pulse light “Yoğun atımlı ışık sistemleri” anlamına gelen kelimelerin kısaltılmasıdır.

IPL Epilasyon Zararları

IPL epilasyon zararları

Lazer ile Farklari Nelerdir?

Bu tedavi yolun etki mekanizması lazer ile benzerdir. Fakat lazer doğrusal olarak yayılır, IPL ise saçılarak etraftaki dokuya da yayılır. Lazer ışığı her bir dalga boyu için değişik bir hedef kromofor tarafından emilir (epilasyon lazerlerinde hedef kıl kökündeki melanin, leke lazerlerinde ise cilt yüzeyindeki melanin, damarsal lezyonların tedavisinde amaç damar içerisinde bulunan hemoglobin, cilt gençleştirme lazerlerinde ise dokunun içerisinde bulunan sudur). IPL sistemlerinde ise verilen dalga boylarının içerisinde olan bütün kromoforlar hedeftir. Bu sebeple tedavi sırasında yüzeysel melanin, kıl kökü melanini ve hemoglobin ayni anda hedeflenir. Saçılma özelliği ve bütün kromoforları etkilemesi nedeni ile IPL’in yan etki potansiyeli epeyce yüksektir.

IPL Epilasyon Zararları ve IPL Nelerin Tedavisinde Kullanılır?

IPL cihazları 400 -1200 nm dalga boyu arasındaki ışıktan faydalanarak yüksek enerjili atışlar yapabilen cihazlardır. Lazerde tek dalga boyu kullanılırken, IPL yönteminde değişik farklı dalga boyları kullanılabilir. IPL tedavisinde kullanılan değişik filtreler ile ışığın dalga boyu değiştirilebilir. Atım gücü, atım müddetleri, atım sayısı gibi parametreler uygulayıcı tarafından ayarlanabilir. Bu şekilde tek bir IPL cihazı ile fazla dermatoloji hastalığın tedavisi yapılabilir.

IPL cihazları ile,

*Epilasyon,

*Akne tedavisi (sivilce),

*Cilt yenileme,

*Kırışıklık tedavisi,

*Pigmente lezyonlarin tedavisi(koyuluklar),

*Solar Lentigo, efelit tedavisi (lekeler),

*Striae Distensea(Çatlak) tedavisi

*Telenjiektazi (Kilcal damar) tedavileri yapilmaktadir.

Görüldüğü üzere, IPL ışık sistemleri yalnızca epilasyon için kullanılmamaktadır. Işığın gücü ve başlıkları ayarlanarak leke rehabilitasyonu, akne rehabilitasyonu, kılcal damar rehabilitasyonu, kırışıklık rehabilitasyonu, cilt yenileme ve ek olarak pek çok cilt hastalıkları tedavilerinde de kullanılmaktadır. Bu hastalıkların tanısını koymak ve tedavi etmek uzmanlık seviyesinde bir dermatolojik bilgisi gerektirmektedir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

 

Fields marked with an * are required

Detaylı bilgi için aşağıda yer alan fiyat talep formunu doldurabilirsiniz.

(optional)

(opsiyonel)

Lütfen fiyatını istediğiniz cihaz ile ilgili sorunuzu yukarıda yer alan mesaj alanına yazınız. Size en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır.

Lazer Blog

Lazer cihazları ile ilgili son güncel bilgileri bu güncel güncemizde bulabilir, lazer cihazları ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Fiyat Talep Formu

Ürün fiyatları ile ilgili bilgiyi aşağıda yer alan iletişim formunu tıklayarak karşınıza çıkan iletişim formu aracılığı ile bizlere sorularınızı ileterek cevaplarını alabilirsiniz.

Bize Abone Olun!

Fields marked with an * are required

Blog İçerikleri

Güncel Haberler
 

Son Yazılar

 
Fields marked with an * are required

Detaylı bilgi için aşağıda yer alan fiyat talep formunu doldurabilirsiniz.

(optional)

(opsiyonel)

Lütfen fiyatını istediğiniz cihaz ile ilgili sorunuzu yukarıda yer alan mesaj alanına yazınız. Size en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır.