IPL epilasyon zararları

Yorum Yok
 

Ipl epilasyon zararları ile ilgili konunun yer aldığı bu sayfada IPL nedir ve özellikleri nelerdir? Sorusunun cevabını bulabilir ve konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

  • Etkinliği veya güvenlik ile ilgili uzun vadeli çalışmalar bugüne kadar ortaya konmamıştır.
  • Bazen deri pigment hücreleri (melanosit) zarar görerek solgunlaşır veya daha koyu cilt yamaları oluşur.
  • Kızıl sarı ve beyaz tüylerde çok etkili olmayabilir.

IPL Nedir?

IPL, Intense pulse light “yogun atimli isik sistemleri” anlamina gelen kelimelerin kisaltilmasidir.

IPL epilasyon zararları

IPL epilasyon zararları

Lazer Ile Farklari nelerdir?

Bu tedavi yolun tesir mekanizmasi lazer ile benzerdir. Fakat lazer dogrusal olarak yayilir, IPL ise saçilirak etraf dokuya da yayilir. Lazer isigi her bir dalga boyu amaçlı değişik bir amaç kromofor tarafindan emilir (epilasyon lazerlerinde amaç kil kökündeki melanin, leke lazerlerinde ise ten yüzeyindeki melanin, damarsal lezyonlarin tedavisinde amaç damar içerisinde bulunan hemoglobin, ten gençlestirme lazerlerinde ise dokunun içerisinde bulunan sudur). IPL sistemlerinde ise verilen dalga boylarinin içerisinde olan bütün kromoforlar hedeftir. Bu sebeple tedavi sirasinda yüzeyel melanin, kil kökü melanini ve hemoglobin ayni anda hedeflenir. Saçilma özelligi ve bütün kromoforlari etkilemesi nedeni ile IPL’in hemen yan tesir potansiyeli epeyce yüksektir.

IPL epilasyon zararları

Nelerin Tedavisinde Kullanılır?

IPL cihazlari 400 -1200 nm dalga boyu arasindaki isigi faydalanarak yüksek enerjili atislar yapabilen cihazlardir. Lazerde tek dalga boyu kullanilirken, IPL yönteminde değişik farkli dalga boylari kullanilir. IPL tedavisinde kullanilan değişik filtreler ile isigin dalga boyu degistirilebilir. Atim gücü, atim müddetleri, atim sayisi benzeri parametreler uygulayici tarafindan ayarlanabilir. Bu sekilde tek bir IPL cihazi ile bir fazla dermatoloji hastaligin tedavisi yapilabilir.

IPL cihazlari ile,

*Epilasyon,

*Akne tedavisi (sivilce),

*Cilt yenileme,

*Kirisiklik tedavisi,

*Pigmente lezyonlarin tedavisi(koyuluklar),

*Solar Lentigo, efelit tedavisi (lekeler),

*Striae Distensea(Çatlak) tedavisi

*Telenjiektazi (Kilcal damar) tedavileri yapilmaktadir.

Görüldügü üzere, IPL isik sistemleri yalnızca epilasyon amaçli kullanilmamaktadir. Isigin gücü ve basliklari ayarlanarak leke rehabilitasyonu, akne rehabilitasyonu, kilcal damar rehabilitasyonu, kirisiklik rehabilitasyonu, ten yenileme ve ek olarak pekçok ten hastaliklari tedavilerinde de kullanilmaktadir. Bu hastaliklarin tanisini koymak ve tedavi etmek uzmanlik seviyesinde bir dermatolojik bilgisi gerektirmektedir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

 

Fields marked with an * are required

Detaylı bilgi için aşağıda yer alan fiyat talep formunu doldurabilirsiniz.

(optional)

(opsiyonel)

Lütfen fiyatını istediğiniz cihaz ile ilgili sorunuzu yukarıda yer alan mesaj alanına yazınız. Size en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır.

Lazer Blog

Lazer cihazları ile ilgili son güncel bilgileri bu güncel güncemizde bulabilir, lazer cihazları ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Fiyat Talep Formu

Ürün fiyatları ile ilgili bilgiyi aşağıda yer alan iletişim formunu tıklayarak karşınıza çıkan iletişim formu aracılığı ile bizlere sorularınızı ileterek cevaplarını alabilirsiniz.

Bize Abone Olun!

Fields marked with an * are required

Blog İçerikleri

Güncel Haberler
 

Son Yazılar

Etiketler

aleksandrit lazer epilasyon alexandrite candela lazer cihazı alexandrite hangi alanda kullanılır alexandrite lazer epilasyon alexandrite lazer epilasyon cihazı fiyatları alexandrite lazer epilasyon cihazı nerede kullanılır alexandrite lazer epilasyon fiyatları alexandrite lazer epilasyon kadınlar kulübü Alexandrite lazer epilasyon seans aralıkları ne kadar olmalı alexandrite lazer epilasyon yaptıranlar alexandrite lazer epilasyon zararları alexandrite lazer fiyatları alexandrite lazer nasıl kullanılır alexandrite lazer nasıl yapılır alexandrite lazer nedir azer epilasyon bilgi azer epilasyon yaş sınırı bronz tene epilasyon yapılırmı diode lazer epilasyon diode lazer fiyatları diyot lazer nedir epilight epilasyon fiyatları fitzpatrick cilt tipi nedir koltuk altı lazer epilasyon sonrası lazer epilasyondan sonra kıllar ne zaman dökülür lazer epilasyondan sonra kızarıklık lazer epilasyondan sonra yapılmaması gerekenler lazer epilasyon fiyatları lazer epilasyon kesin çözüm mü lazer epilasyon leke bırakırmı lazer epilasyon nasıl yapılır lazer epilasyon ne kadar sürer lazer epilasyon nerelerde yapılır lazer epilasyon ne zaman sonuç verir lazer epilasyon seans aralıkları ne kadar olmalı lazer epilasyon yan etkileri ve zararları lazer epilasyon hakkında lazer epilasyon sonrası lazer epilasyon önce sonra lazer seansları lazer epilasyondan sonra nd yag lazer fiyatları sırt kılı lazer epilasyon tüm vücut lazer epilasyon kaç seans ıpl epilasyon cihazı
 
Fields marked with an * are required

Detaylı bilgi için aşağıda yer alan fiyat talep formunu doldurabilirsiniz.

(optional)

(opsiyonel)

Lütfen fiyatını istediğiniz cihaz ile ilgili sorunuzu yukarıda yer alan mesaj alanına yazınız. Size en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır.