IPL epilasyon için uygun Fitzpatrick cilt tipleri

Yorum Yok
 
  • IPL neredeyse tüm cilt tipleri üzerinde çalışabilir
  • IPL V Cilt Tipinde pozitif sonuçlar üretir
  • IPL koyu saç rengi ve açık deri rengi olan kişilerde daha iyi sonuçlar üretir.

IPL epilasyon için uygun Fitzpatrick cilt tipleri

IPL epilasyon için uygun Fitzpatrick cilt tipleri

Kil rengi

Daha koyu rengarenk killar foliküllerdeki ek olarak yüksek melanin pigmenti konsantrasyonu sebebiyle tedaviye ek olarak sıkı yanıt verir. Kizil killarin epilasyonu ek olarak kolay değildir (fakat imkansiz degildir), nedeni ise ek olarak düsük pigment konsantrasyonu içerirler. Beyaz ve gri killar lazeri emecek yeterlilikte pigmente sahip olmadiklarindan lazer tedavisiyle yok edilemezler. Lazerin gösterişli olabilmesi amaçlı tüylerde yeteri kadar miktarda pigment olmasi gerekiyor.

Cilt tipi

Eger koyu rengarenk tek cildiniz varsa epilasyon amaçlı lazer tedavisinden yararlanabilirsiniz, fakat tatmin edici neticeler amaçlı çogunlukla ek tedaviler gerekir. Fitzpatrick ten tiplerinde V ve VI numara lazer epilasyon tedavisi amaçlı uyumlu adaylar degildirler. Ülkemizde çoğunlukla II- III ve IV nolu ten tipi yaygin olarak bulunmaktadir.

IPL epilasyon için uygun Fitzpatrick cilt tipleri

Lazer epilasyon amaçlı ne benzeri hazirliklar yapilmaktadir?

Lazer epilasyon isleminden öncesinde islak tek mendil ile bölge deodorant ve diger kozmetiklerden temizlenir. Bölgedeki killar tiras makinesi ile kisaltilir. Önce seanstan sonraki seanslarda zaman kaybini engellemek amaçlı kisi kisaltma islemini 3 zaman eskiden de gerçeklestirebilir. Lazer epilasyon seansinda agri çoğunlukla minimaldir. Fakat tek sürü agri duyan kisilerde islemden 1 saat öncesinde lokal anestezik krem uygulamasi yapilabilir.

Lazerle epilasyon uygulamasi nasil yapilmaktadir?

Lazer cihazinda üretilen lazer isinlari, tek el cihazı ile cilde uygulanir. 15 mm çapindaki tek alan, her defasında tek tek atislarla taranir. Lazer epilasyon islemini yapan ve yaptiran kisiler, islem sirasinda kesinlikle koruma amaçlı gözlük takmalidir. Cilde tatbik edilen isinlar kilin yapisinda yer alan ve siyah rengi verici melanin ismindeki boya maddesi tarafindan tutulur. Tutulan isik enerjisi, kilda isi enerjisine dönüsür. Kil kökünasıltilen isi, milisaniyelik tek zamanda kil kökünü tahrip eder. Bu anda hafif tek igne batmasina aynı tek duygu duyulur, kil köklerinde sisme ve kizariklik gözlenir. Bu bulgular killarin etkilendigini gösterir. Islem sirasinda cihaz yöntemiyle saglanan gökyüzü ve iletişim sogutma yardımıyla ten korunur, aci ve hemen yan etkiler azaltilir. Sogutma esnasinda dahi kizarikligin ve ödemin geçtigi gözlenir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Fields marked with an * are required

Detaylı bilgi için aşağıda yer alan fiyat talep formunu doldurabilirsiniz.

(optional)

(opsiyonel)

Lütfen fiyatını istediğiniz cihaz ile ilgili sorunuzu yukarıda yer alan mesaj alanına yazınız. Size en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır.

Lazer Blog

Lazer cihazları ile ilgili son güncel bilgileri bu güncel güncemizde bulabilir, lazer cihazları ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Fiyat Talep Formu

Ürün fiyatları ile ilgili bilgiyi aşağıda yer alan iletişim formunu tıklayarak karşınıza çıkan iletişim formu aracılığı ile bizlere sorularınızı ileterek cevaplarını alabilirsiniz.

Bize Abone Olun!

Fields marked with an * are required

Blog İçerikleri

Güncel Haberler
 

Son Yazılar

Etiketler

aleksandrit lazer epilasyon alexandrite candela lazer cihazı alexandrite hangi alanda kullanılır alexandrite lazer epilasyon alexandrite lazer epilasyon cihazı fiyatları alexandrite lazer epilasyon cihazı nerede kullanılır alexandrite lazer epilasyon fiyatları alexandrite lazer epilasyon kadınlar kulübü Alexandrite lazer epilasyon seans aralıkları ne kadar olmalı alexandrite lazer epilasyon yaptıranlar alexandrite lazer epilasyon zararları alexandrite lazer fiyatları alexandrite lazer nasıl kullanılır alexandrite lazer nasıl yapılır alexandrite lazer nedir azer epilasyon bilgi azer epilasyon yaş sınırı bronz tene epilasyon yapılırmı diode lazer epilasyon diode lazer fiyatları diyot lazer nedir epilight epilasyon fiyatları fitzpatrick cilt tipi nedir koltuk altı lazer epilasyon sonrası lazer epilasyondan sonra kıllar ne zaman dökülür lazer epilasyondan sonra kızarıklık lazer epilasyondan sonra yapılmaması gerekenler lazer epilasyon fiyatları lazer epilasyon kesin çözüm mü lazer epilasyon leke bırakırmı lazer epilasyon nasıl yapılır lazer epilasyon ne kadar sürer lazer epilasyon nerelerde yapılır lazer epilasyon ne zaman sonuç verir lazer epilasyon seans aralıkları ne kadar olmalı lazer epilasyon yan etkileri ve zararları lazer epilasyon hakkında lazer epilasyon sonrası lazer epilasyon önce sonra lazer seansları lazer epilasyondan sonra nd yag lazer fiyatları sırt kılı lazer epilasyon tüm vücut lazer epilasyon kaç seans ıpl epilasyon cihazı
 
Fields marked with an * are required

Detaylı bilgi için aşağıda yer alan fiyat talep formunu doldurabilirsiniz.

(optional)

(opsiyonel)

Lütfen fiyatını istediğiniz cihaz ile ilgili sorunuzu yukarıda yer alan mesaj alanına yazınız. Size en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır.