IPL cihazları

Yorum Yok
 

Bugün piyasalarda aşağıdaki gibi popüler IPL cihazları bulunmaktadır: EpiLight, Quantum, PhotoDerm, Aculight, ve Vasculight.

IPL cihazları

IPL cihazları

ÖZET

IPL tabanlı epilasyon bugünün piyasalarında en etkili ve en güvenli epilyasyon yöntemi olarak kabul edilir.IPL kullanırken oluşabilecek yan etkiler mümkün olan azami ölçü
de azaltılmıştır. IPL’in cilt tipleri üzerinde etkili olduğu gösterilmiştir.Ama koyu ciltlerde veya pigmentsiz tüylerde sonuçları çok tatminedici olmamıştır.

Ruby (694 nm) Lazer Epilasyonu

Bu epilasyon amaçlı kullanılan lazerin eski türüdür. Açık renkli ve ince saç tipleri için çok etkilidir. Koyu ve bronzlaşmış cilde sahip kişiler üzerinde kullanılamaz. Açık veya beyaz cilde sahip olanlar için gerçekten uygundur. Diğer lazerlere göre nispeten küçük alan kapsamaktadır ve bu yüzden Ruby Lazerler bu gün lazer epilasyonları içinde popüler olmuştur.

Baska Ülkelerde IPL Uygulamalari Kimler Tarafindan Yapilmaktadir?

IPL estetik amaçli kullanilan kolay tek cihaz degildir. Ingiltere’deki resmi ilaç ve saglik ürünleri aranjman heyeti (Medicines and Healthcare products Regulatory Agency)IPL’i tibbi cihaz olarak degerlendirmektedir ve IPL klas III B, lazer ise klas IV tibbicihaz kategorisinde koltuk almaktadir. Bu dogrultuda, Ingiltere’de IPL tedavisi hekim denetiminde estetisyenlerin yardimi ile yapilmaktadir.

Irlanda’da IPL tedavileri “The Hairdressing and Beauty Industry Authority” hukuki resmi onayli tek kurulus tarafindan siki kontrol altinda tutulmaktadir.

ABD de yaygin uygulama IPL kullanan yerlerde hekim bulundurma zorunlulugu istenmesidir. Diğer taraftan Ispanya ve Fransa’da IPL lerin estetisyen tarafindan kullanilmasi yasak oldugunu, Italya da ise verilen iznin iptal edildigi de bilinmektedir.

IPL cihazları

Ülkemizdeki Yasalara Yönelik IPL’i Estetisyenler Tek Baslarina Kullanabilir mi?

Tababet ve Suabati Sanatlarinin Tarzi Icrasina Konusunda Kanun’da birey vücudunda degisiklik yaratabilecek her çeşitli girisim tip egitimi almis doktorlarin sorumluluguna birakilmistir.

TABABET VE SUABATI SAN’ATLARININ TARZI ICRASINA KONUSUNDA KANUN

Madde 1-Türkiye Cumhuriyeti dahilinde tababet icra ve her hangi surette olursa olsunhasta tedavi edebilmek amaçlı Ülkemiz Darülfünunu Tip Fakültesinden diploma sahibi olmak ve Türk bulunmak sarttir

IPL Tibbi Tek Cihazdir, birey vücudunda degisiklik yaratabilecek tek tedavidir bu sebeple doktorluk diplomasi meydana gelen kisiler tarafindan kullanilmalidir.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

 

Fields marked with an * are required

Detaylı bilgi için aşağıda yer alan fiyat talep formunu doldurabilirsiniz.

(optional)

(opsiyonel)

Lütfen fiyatını istediğiniz cihaz ile ilgili sorunuzu yukarıda yer alan mesaj alanına yazınız. Size en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır.

Lazer Blog

Lazer cihazları ile ilgili son güncel bilgileri bu güncel güncemizde bulabilir, lazer cihazları ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Fiyat Talep Formu

Ürün fiyatları ile ilgili bilgiyi aşağıda yer alan iletişim formunu tıklayarak karşınıza çıkan iletişim formu aracılığı ile bizlere sorularınızı ileterek cevaplarını alabilirsiniz.

Bize Abone Olun!

Fields marked with an * are required

Blog İçerikleri

Güncel Haberler
 

Son Yazılar

Etiketler

aleksandrit lazer epilasyon alexandrite candela lazer cihazı alexandrite hangi alanda kullanılır alexandrite lazer epilasyon alexandrite lazer epilasyon cihazı fiyatları alexandrite lazer epilasyon cihazı nerede kullanılır alexandrite lazer epilasyon fiyatları alexandrite lazer epilasyon kadınlar kulübü Alexandrite lazer epilasyon seans aralıkları ne kadar olmalı alexandrite lazer epilasyon yaptıranlar alexandrite lazer epilasyon zararları alexandrite lazer fiyatları alexandrite lazer nasıl kullanılır alexandrite lazer nasıl yapılır alexandrite lazer nedir azer epilasyon bilgi azer epilasyon yaş sınırı bronz tene epilasyon yapılırmı diode lazer epilasyon diode lazer fiyatları diyot lazer nedir epilight epilasyon fiyatları fitzpatrick cilt tipi nedir koltuk altı lazer epilasyon sonrası lazer epilasyondan sonra kıllar ne zaman dökülür lazer epilasyondan sonra kızarıklık lazer epilasyondan sonra yapılmaması gerekenler lazer epilasyon fiyatları lazer epilasyon kesin çözüm mü lazer epilasyon leke bırakırmı lazer epilasyon nasıl yapılır lazer epilasyon ne kadar sürer lazer epilasyon nerelerde yapılır lazer epilasyon ne zaman sonuç verir lazer epilasyon seans aralıkları ne kadar olmalı lazer epilasyon yan etkileri ve zararları lazer epilasyon hakkında lazer epilasyon sonrası lazer epilasyon önce sonra lazer seansları lazer epilasyondan sonra nd yag lazer fiyatları sırt kılı lazer epilasyon tüm vücut lazer epilasyon kaç seans ıpl epilasyon cihazı
 
Fields marked with an * are required

Detaylı bilgi için aşağıda yer alan fiyat talep formunu doldurabilirsiniz.

(optional)

(opsiyonel)

Lütfen fiyatını istediğiniz cihaz ile ilgili sorunuzu yukarıda yer alan mesaj alanına yazınız. Size en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır.