IPL Cihazları

Yorum Yok
 

Bugün piyasalarda aşağıdaki gibi popüler IPL cihazları bulunmaktadır: EpiLight, Quantum, PhotoDerm, Aculight, ve Vasculight.

IPL Cihazları

IPL cihazları

ÖZET

IPL tabanlı epilasyon bugünün piyasalarında en etkili ve en güvenli epilyasyon yöntemi olarak kabul edilir. IPL kullanırken oluşabilecek yan etkiler mümkün olan azami ölçü
de azaltılmıştır. IPL’in cilt tipleri üzerinde etkili olduğu gösterilmiştir. Ama koyu ciltlerde veya pigmentsiz tüylerde sonuçları çok tatmin edici olmamıştır.

Ruby (694 nm) Lazer Epilasyonu

Bu epilasyon için kullanılan lazerin eski türüdür. Açık renkli ve ince saç tipleri için çok etkilidir. Koyu ve bronzlaşmış cilde sahip kişiler üzerinde kullanılamaz. Açık veya beyaz cilde sahip olanlar için gerçekten uygundur. Diğer lazerlere göre nispeten küçük alan kapsamaktadır ve bu yüzden Ruby Lazerler bu gün lazer epilasyonları içinde popüler olmuştur.

Başka Ülkelerde IPL Uygulamaları Kimler Tarafından Yapılmaktadır?

IPL estetik için kullanılan kolay bir cihaz değildir.İngiltere’deki resmi ilaç ve sağlık ürünleri aranjman heyeti (Medicines and Healthcare products Regulatory Agency) IPL’i tıbbi cihaz olarak değerlendirmektedir ve IPL klas III B, lazer ise klas IV tıbbi cihaz kategorisinde koltuk almaktadır. Bu doğrultuda, İngiltere’de IPL tedavisi hekim denetiminde estetisyenlerin yardımı ile yapılmaktadır.

Irlanda’da IPL tedavileri “The Hairdressing and Beauty Industry Authority” hukuki resmi onaylı tek kuruluş tarafından sıkı kontrol altında tutulmaktadır.

ABD de yaygın uygulama IPL kullanan yerlerde hekim bulundurma zorunluluğu istenmesidir. Diğer taraftan İspanya ve Fransa’da IPL lerin estetisyen tarafından kullanılması yasak olduğunu, İtalya da ise verilen iznin iptal edildiği de bilinmektedir.

IPL cihazları

Ülkemizdeki Yasalara Yönelik IPL’i Estetisyenler Tek Başlarına Kullanabilir mi?

Tababet ve Suabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Konusunda Kanun’da birey vücudunda değişiklik yaratabilecek her çeşitli girişim tip eğitimi almış doktorların sorumluluğuna bırakılmıştır.

TABABET VE SUABATI SAN’ATLARININ TARZI ICRASINA KONUSUNDA KANUN

Madde 1-Türkiye Cumhuriyeti dahilinde tababet icra ve her hangi surette olursa olsun hasta tedavi edebilmek için Ülkemiz Darülfünunu Tıp Fakültesinden diploma sahibi olmak ve Türk olmak şarttır

IPL Tıbbi Tek Cihazdır, birey vücudunda değişiklik yaratabilecek tek tedavidir bu sebeple doktorluk diplomasi meydana gelen kişiler tarafından kullanılmalıdır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

 

Fields marked with an * are required

Detaylı bilgi için aşağıda yer alan fiyat talep formunu doldurabilirsiniz.

(optional)

(opsiyonel)

Lütfen fiyatını istediğiniz cihaz ile ilgili sorunuzu yukarıda yer alan mesaj alanına yazınız. Size en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır.

Lazer Blog

Lazer cihazları ile ilgili son güncel bilgileri bu güncel güncemizde bulabilir, lazer cihazları ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Fiyat Talep Formu

Ürün fiyatları ile ilgili bilgiyi aşağıda yer alan iletişim formunu tıklayarak karşınıza çıkan iletişim formu aracılığı ile bizlere sorularınızı ileterek cevaplarını alabilirsiniz.

Bize Abone Olun!

Fields marked with an * are required

Blog İçerikleri

Güncel Haberler
 

Son Yazılar

 
Fields marked with an * are required

Detaylı bilgi için aşağıda yer alan fiyat talep formunu doldurabilirsiniz.

(optional)

(opsiyonel)

Lütfen fiyatını istediğiniz cihaz ile ilgili sorunuzu yukarıda yer alan mesaj alanına yazınız. Size en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır.