Diyot Lazer Hangi Cilt Tipine Uygundur?

Yorum Yok
 

Diyot lazer esasen I – III cilt tipleri için kullanılır. Ama aynı zamanda, derinin diğer tipleri için de kullanılabilir.

Diyot Lazer Hangi Cilt Tipine Uygundur?

Diyot lazer hangi cilt tipine uygundur?

Epilasyon nedir?

İstenmeyen tüylerin çeşitli yollarla alınmasına epilasyon denir. Bu hedefle kullanılan kalıcı yöntemler iğneli epilasyon ya da lazer epilasyon ile sağlanabilmektedir.

Lazer Epilasyonun Avantajları

Tıbbi iyileştirme olarak onay verildiği durum Hekim kontrolünde, sağlık kuruluşları içerisinde yapılması
Enfeksiyon riskinin temassız meydana gelen lazer yöntemlerinde olmaması
Vücudun bütün bölgelerine rahatça uygulanabilen bir yöntem olması
Diğer epilasyon yöntemlerine yönelik ek olarak geniş alanları fazla ek olarak kısa zamanda iyileştirme yapabilmesidir.

Lazer Epilasyonun Çalışma Prensibi Nasıldır?

Epilasyon amacı ile kullanılan lazer ışığı kıllara koyu rengini veren melanin adli pigment tarafından emiliminde oluşan ısı, kıl köküne ulaşır. Isı tesiri ile kıl kökünde tahribat sağlanır.
Melanin yalnızca kıl yapısında değil bu arada cildimizin üst tabakasında da aynı ten rengini vermektedir.

Lazer epilasyonun, güzellik salonlarında, Kuaförlerde, güzellik merkezlerinde yapılmasında ne sakınca var ?
Lazer epilasyon cihazları herşeyden öncesinde bütün yeryüzünde TIBBI AYGIT sınıfındadırlar ve yalnızca TIBBI ÇALIŞMA ORTAMINDA ve sadece TIP DOKTORLARININ kullanmasına ya da gözetiminde kullandırmasına müsaade edilir. Güzellik Salonları,kuaförler, güzellik merkezleri bir kere SAĞLIK KURULUSU DEGİLDİR.

IPL Olarak Bilinen Sistemler Lazer midir ?

Hayır, lazer değildir. Epilasyon amaçlı Lazer benzeri spesifik de değildir bu sebeple lazer gibi emniyetli de değildir. Güç anlamında 2 tip IPL vardır ; epilasyon yapabilen kuvvetli enerjili IPL ler ve epilasyon başaramayan ama nitelik düzensizlikleri amaçlı, ten bakımları için kullanılan zayıf dozlu daha emniyetli IPL ler.

Epilasyon yapabilen kuvvetli dozlu meydana gelen IPL ler bu sebeple tıbbi aygıt sınıfındadırlar ve tıbbi aygıt oldukları içerisinde aslında Avrupa’da yalnızca sağlık kuruluşlarında ve hekim gözetiminde kullanımlarına müsaade verilir. Salon ve güzellik salonlarında ise yalnızca zayıf atış meydana gelen dolayısıyla da epilasyon başaramayan IPL lere müsaade edilir. Ülkemizde ise vaziyet vahim.

Lazer Epilasyonda Her Kil Basari ile Yok Edilebilir mi?

Lazer epilasyonda kullanılan bütün cihazlarda çalışma prensibi olarak melanin amaç olarak seçilmiştir. Melanin’in yoğun olduğu koyu ve kalın kıllarda başarı oranı yüksek olup melanin oranı düşük meydana gelen açık renkli kıllarda başarı oranı daha düşüktür..
Özetle epilasyondaki başarı kılların koyu ve kalın, ten renginin açık olması ile doğru orantılıdır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

 

Fields marked with an * are required

Detaylı bilgi için aşağıda yer alan fiyat talep formunu doldurabilirsiniz.

(optional)

(opsiyonel)

Lütfen fiyatını istediğiniz cihaz ile ilgili sorunuzu yukarıda yer alan mesaj alanına yazınız. Size en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır.

Lazer Blog

Lazer cihazları ile ilgili son güncel bilgileri bu güncel güncemizde bulabilir, lazer cihazları ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Fiyat Talep Formu

Ürün fiyatları ile ilgili bilgiyi aşağıda yer alan iletişim formunu tıklayarak karşınıza çıkan iletişim formu aracılığı ile bizlere sorularınızı ileterek cevaplarını alabilirsiniz.

Bize Abone Olun!

Fields marked with an * are required

Blog İçerikleri

Güncel Haberler
 

Son Yazılar

 
Fields marked with an * are required

Detaylı bilgi için aşağıda yer alan fiyat talep formunu doldurabilirsiniz.

(optional)

(opsiyonel)

Lütfen fiyatını istediğiniz cihaz ile ilgili sorunuzu yukarıda yer alan mesaj alanına yazınız. Size en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır.