Diyot Lazer Epilasyon Yan Etkileri

Yorum Yok
 
  • Bazı yaralar, yanıklar, deri renk değişikliği, kızarıklık ve şişlik olabilir.
  • Bazı hastalarda, bir koşul olarak ürtiker kümeleri kullanılır.

Diyot lazer epilasyon yan etkileri

Diyot Lazerin Etkisi Nasıldır?

Kıl ve kıla rengini veren melanin pigmenti ile ışık etkileşir. Kıl kökünde ısı enerjisine dönüşen lazer ışını kıl kökünü tahrip eder. Kalıcı epilasyon için lazer ışınının cildin derinliklerine inerek kıl köküne ulaşıp ısı enerjisine dönüşmesi ve köke zarar vermesi gerekir. Kıl rengi ne kadar koyu cilt ne kadar açık renk ise o kadar sıkı ve kısa sürede netice alınır.

Diyot Lazer Epilasyon Yan Etkileri Hakkında

Fazla Oturumun Önemi Nedir?

Vücuttaki kıllar büyümeleri esnasında değişik evrelerdedir. Lazer yalnızca anagen faz denen merhalede etkilidir. Her seansda bu evredeki kıllar yakalanmaya çalışılır. Her tedavinin ardından kılların rengi açılır incelir. Kıllar % 20-40 oranında azalır. Bölgeye ve cilt tipine yönelik 4-8 oturum lazımdır.

Oturum ve Seans Süresi Nedir?

Seans sıklığı yüz kısmında 1-1.5 ay, diğer beden bölgelerinde 2-2.5 aydır. Tedavi ilerledikçe oturum aralıkları uzar. Oturum müddeti kullanılan cihazın hızına, kullanıcının bilgi ve tecrübesine, çalışılan bölgenin genişliğine göre değişir.

Ağrı Olur mu?

Dermaclinic’de soğutma sistemli ağrısız lazer sistemleri kullanılmaktadır.

Yan Etkisi Nedir?

Uygun lazer seçimi, uyumlu doz ve uzman ellerde malum bir yan etkisi yoktur.

Tedavi Başarısı Nasıldır?

Lazer epilasyon ile ilgili nitelikleri ve tercih sebepleri değişik lazer sistemleri vardır. Mühim meydana gelen kişinin ten rengi ve kol rengine uyumlu lazerin seçilerek doğru şekilde kullanılmasıdır. Yaş, hormonal durum, genetik etmenler, ilaç kullanımı, metabolik etmenler mühimdir. Bu nedenle işlem öncesi kapsamlı dermatolojik kontrol ve değerlendirme mühimdir. Hormonal sorun varsa gereken tetkikler yapılmalı, gerekirse ilaç tedavisi sonrası ya da ilaçla kombine lazer tedavisi yapılmalıdır. Kimi kıllanma ciddi bir hormonal sorunun belirtisi olabilmektedir. Lazer uygulamanın tıbbi bir işlem olduğu unutulmamalıdır.

Hangi Bölgeler Uygulanır?

Gözleri doğruca ışıktan koruma şartı ile bütün vücut bölgelerine uygulanabilir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Fields marked with an * are required

Detaylı bilgi için aşağıda yer alan fiyat talep formunu doldurabilirsiniz.

(optional)

(opsiyonel)

Lütfen fiyatını istediğiniz cihaz ile ilgili sorunuzu yukarıda yer alan mesaj alanına yazınız. Size en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır.

Lazer Blog

Lazer cihazları ile ilgili son güncel bilgileri bu güncel güncemizde bulabilir, lazer cihazları ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Fiyat Talep Formu

Ürün fiyatları ile ilgili bilgiyi aşağıda yer alan iletişim formunu tıklayarak karşınıza çıkan iletişim formu aracılığı ile bizlere sorularınızı ileterek cevaplarını alabilirsiniz.

Bize Abone Olun!

Fields marked with an * are required

Blog İçerikleri

Güncel Haberler
 

Son Yazılar

 
Fields marked with an * are required

Detaylı bilgi için aşağıda yer alan fiyat talep formunu doldurabilirsiniz.

(optional)

(opsiyonel)

Lütfen fiyatını istediğiniz cihaz ile ilgili sorunuzu yukarıda yer alan mesaj alanına yazınız. Size en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır.