Alexandrite Lazer Nedir?

Alexandrite Lazer Nedir? Sorusunun cevabı Flash Lamb denilen 2 tane lamba olan ve lazer anlamında diğer lazerlerle aynı özelliklere sahip bir lazer çeşitidir. Paralel hareket eden ışın demetlerine sahip bu cihaz çok hızlı atışlar yapabilme özelliğine sahiptir.

Alexandrite Lazer Nedir?

Lazer kullanım amaçları

Lazer Epilasyon Nedir? Epilasyon amaçlı kullanılan lazerler alexandrite, nd:yagi ruby, diod olarak sayılabilir. Bu lazerlerin isimleri yaydıkları enerjinin dalga boylarına göredir.

Lazer Epilasyon İçin Hazırlıklar Nelerdir?

İlk görüşmede hiçbir uygulama yapılmadan doktor kılları ve bölgeyi görmelidir. İlerleyen seanslarda Lazer epilasyon uygulamasından 3 gün önce bölgenin evde uygun şekilde jilet ile traş edilmesi seansta vakit kaybını önler.

Lazerin Epilasyon Mekanizması

Milisaniyelik atışlarla cilde tatbik edilen lazer ışını, kıldaki melanin pigmenti aracılığıyla emilir, etraf dokuya kayıp vermeden cildi geçerek seçici olarak kıl kökünde yoğunlaşır, burada sıcaklık oluşturur ve kıl kökünü tahrip eder. Birbirini takip edilen birden çok seans nihayetinde uygulama yapılmış olan bölge tüylerden arınır. İlk seanstan itibaren kıl problemi yaşamazsınız.

Alexandrite Lazerin Başka Lazerlere Üstünlüğü?

Tüm yeryüzünde yaygın tüketimi ile ele geçirilen deneyimler alexandrite lazerin öbür yollarla kıyaslanamayacak civarı kuvvetli meydana geldiğini kanıtlamıştır. Daimi olması, yok denecek civarı az acı oluşturması, kısa zamanda kocaman alanlarda uygulanabilmesi, özel bakım gerektirmemesi öbür kudretli özellikleridir. Lazer Epilasyon ‘da kullanılan Alexandrite lazer ışını kıldaki koyu rengi sağlayan melanin pigmenti tarafindan emilerek kıl kökünü yok eder. Lazer epilasyon sistemimizdeki gökyüzü soğutma sistemi Bu arada cildi korumaktadır ve acı hissini ortadan kaldırır. Epiderm son bilişim Amerikan FDA onaylı CYNOSURE Apogee 5500 Elite Lazer Epilasyon sistemi kullanmaktadır; insan sıhhatine zararı olmayan güvenilir ve gösterişli lazer epilasyon sistemi (Alexandrite laser) meydana geldiği FDA aracılığıyla bilimsel olarak belgelenmiştir.

Alexandrite Lazer Nedir? Videosu

 

Dijital Spektrofotometre Cihazı Nedir, Ne İşe Yarar?

Lazer ışınının gerçek dozda kıl köküne erişerek tekrardan kıl üretemeyecek biçimde hasar vermesi lazer epilasyon uygulamasındaki amaçtır. Bunu yapacak yeteri kadar lazer dozu verilirken fazlasının verilerek lazer epilasyon esnasında ciltte tahriş ya da yanık yaratmaması amaçlanmaktadır. Bu duyarlı ayarı uzman bireylerin bile göz ile yapmaları bir sürü kolay değildir. Ciltteki Melanin, kandaki Hemoglobin ve cildin ışığı yansıtma özelliklerinin birlikte dijital spektrofotometre ile değerlendirilmesi ile uyumlu doz seçilmekte, süre içerisinde ciltteki farklılıklar izlenerek lazer epilasyonda bir bir sürü kez doz ayarlaması yapılmaktadır. Ürünümüze buradan ulaşabilirsiniz.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

 

Fields marked with an * are required

Detaylı bilgi için aşağıda yer alan fiyat talep formunu doldurabilirsiniz.

(optional)

(opsiyonel)

Lütfen fiyatını istediğiniz cihaz ile ilgili sorunuzu yukarıda yer alan mesaj alanına yazınız. Size en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır.

Fields marked with an * are required

Detaylı bilgi için aşağıda yer alan fiyat talep formunu doldurabilirsiniz.

(optional)

(opsiyonel)

Lütfen fiyatını istediğiniz cihaz ile ilgili sorunuzu yukarıda yer alan mesaj alanına yazınız. Size en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır.