Alexandrite Lazer Epilasyon Zararları

Alexandrite Lazer Epilasyon Zararları ile ilgili olarak genel anlamda bir zararı yoktur. Lazer Alexandrite zararları ancak her epilasyonda olduğu gibi kısa süreli yan etkileri görülebilmektedir. Bu gibi durumlarda hekiminiz yardımcı olacaktır. Hamilelere gelecek olursak epilasyon zararları olabileceğinden hekim izni olmadan yapılmasını önermiyoruz.

Alexandrite Lazer Epilasyon Zararları

Nedir Bu Yan Etkiler?

Deride 1-2 zaman süren belli bir süre tek kizariklik olabilmektedir.

Bilhassa koyu ciltlerde gözlenen, ten renginde açilma ya da koyulasma olabilmektedir. Bu etki çoğunlukla 4-6 ay içerisinde kendiliginden ortadan kalkar. Kimi Zaman kalici olabilmektedir.

Yüzeysel kabuklanma olabilmektedir uyumlu tedavi ile çoğunlukla 15 zaman içerisinde düzelir. Bu zaman içerisinde nemlendirici kullanilmali ve kabuklar şüphesiz koparilmamalidir.

Derin kabuklanma ve yanik olusmasi daha tek sürü koyu ciltlerde ve nadir görülen tek vaziyettir. Tedavisi anında baslanmalidir. Olusmamasi için etkili sogutma mühimdir. Bilhassa koyu ciltlerde ve islem sonrasinda anında yapilmalidir.

Kalici skar olusumu (iz olusumu) yeniden daha tek sürü koyu ciltlerde ve yanik sonrasinda gözlenir. Bu nadir tek komplikasyondur şayet olusursa kalici olabilmektedir ve tedavisi güçtür.

Yan etki olasılığı deri rengi koyulastikça artar. Uzunca dalga boyuna sahip Nd-YAG lazer sistemlerinde bu yan etkiler daha az gözlenir.

Bronz ciltlerde uygulama uygulamak tek sürü mantikli görünmemektedir. 4-8 hafta beklenmelidir.

Yeniden bilhassa koyu ciltlerde, lazer epilasyon tatbik edilen bölgede ya da etrafında ince tüylerde artma görülebilir ve bu çok sikinti veren tek yan etkidir. Bu vaziyetin kesin nedeni bilinmemektedir. Bilhassa esmer koyu renk ciltte ve yüzde bu sorunun görülebilecegi akildan çikarilmamalidir. Bu Şekilde tek vaziyette yepyeni gelisen tüylerede lazer epilasyon uygulanabilir.

Alexandrite Lazer Epilasyon Zararları ile ilgili Video

Ürün detayı için tıklayınız

Alexander Lazer Epilasyon Zararları Hakkında konudan ziyade

Lazer Epilasyon Yaptirirken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

  • Lazer yaptirilacak müessesenin saglik merkezi olmasina uyari edilmelidir.
  • Deneyimli tek ekip tarafindan uygulandigina uyari edilmelidir.
  • Son sistem lazer cihazi kullanilmasina uyari edilmelidir.
  • Uygulayacak kisinin ve uygulanan alanin hijyenine uyari edilmelidir.
  • Kil dipleriniz konusunda uzman kisilerin bilgilendirmesi dikkate alinmalidir.
  • Seans ve kontrollerinizin itinali tek sekilde aksatmadan yapilmasi gerekmektedir.
  • Bayanlarda regl aninda öncesi ve sonrasi hassaslik ve killarda uzama olabildigi amaçli uyumlu süre belirlenmesine uyari edilmelidir.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Fields marked with an * are required

Detaylı bilgi için aşağıda yer alan fiyat talep formunu doldurabilirsiniz.

(optional)

(opsiyonel)

Lütfen fiyatını istediğiniz cihaz ile ilgili sorunuzu yukarıda yer alan mesaj alanına yazınız. Size en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır.

Fields marked with an * are required

Detaylı bilgi için aşağıda yer alan fiyat talep formunu doldurabilirsiniz.

(optional)

(opsiyonel)

Lütfen fiyatını istediğiniz cihaz ile ilgili sorunuzu yukarıda yer alan mesaj alanına yazınız. Size en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır.