Alexandrite Lazer Epilasyon Yan Etkileri

Yorum Yok
 

Lazer epilasyon fotodermatit ve isotretinoin tedavisi alan kişilerde kesinlikle kontrendikedir. Geçmişte vitiligo veya sedeften muzdarip insanlara kullanımı riskli olsa da, ancak günümüzde, lazerlerin son nesli otomatik soğutma mekanizmasına sahip olduğundan bu artık bir sorun değildir.

Alexandrite Lazer Epilasyon Yan Etkileri

Alexandrite lazer epilasyon yan etkileri

Erkek Lazer Epilasyon

Önce vakitlerde yalnızca sakal üstü ve sakal alti olarak baslayan erkek lazer epilasyon uygulamaları daha sonraki vakitlerde kas ortası, kas üstünde, kulaklar, ense, boyun, el üstü, ayak üstü, yer altı, omuzlar, göğüs ve sırttan daha sonra şimdide bacaklarda bile uygulanmaya başlanmıştır. Hak verelim ki artık erkeklerde istemedikleri kıllarından arınmak talep ediyor. Erkekler lazer epilasyonda bayanlara yönelik daha avantajlıdır. Erkek kılları çoğunlukla sert, koyu renkli ve kalındır. Buda melanin açısından daha zengin oldukları anlamına gelir.

Ülkemiz de kullanılan lazer epilasyon metotları çoğunlukla melanine etki etiklerinden dolayı erkeklerdeki lazer epilasyon uygulamaları bayanlara yönelik daha başarılıdır. Her ne kadar erkek hastalar kıllarından tamamıyla arınmak isteseler de aslında doğru meydana gelen uygulama başlanan programların tamamlanmasıdır. Eksik olan programlar bedende daha tek türlü kıllanmaya sebep olabilmektedir zira. Merkezimizde koyu ve kalın kıllarda tek sürü gösterişli meydana gelen sistemlerden Alexandrite lazer sistemleri kullanılmakta olup basari oranımız hayli yüksektir.

Alexandrite Lazer Epilasyon Yan Etkileri

Bayan Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon işlemi aslında erkeklerde ve kadınlarda da çoğunlukla aynıdır. Ancak çoğunlukla bayanlar tarafından seçilen tek uygulamadır. Bu nedenle ayrı tek başlık altında incelenmesinde yarar vardır. Lazer epilasyon; kişinin cilt tipine ve uygulama yapılacak alana yönelik kıl köklerine lazer ışını verilerek kıl köklerinin harap edilmesi işlemidir. Bu işlem sırasinda yalnızca kil kökü zarar görür ve diğer çevre dokular bu ışından etkilenmez. Lazer epilasyonda tüm yeryüzünde sıkça kullanılan üç yöntem vardır. Bunların başında Alexandrite lazer epilasyon sistemi yer alır ikinci sırada Diode lazer epilasyon sistemi ve üçüncü sırada da Nd-Yag lazer epilasyon sistemidir. Ülkemizde ve yeryüzünde en sık seçim edilen yöntem alexandrite lazer epilasyon yoludur. Bu yöntem açık nitelik tenlerde ve koyu kıllarda tek sürü etkilidir. Kisinin ten ve kil rengine yönelik doz ayarlaması yapılabilir.

Diode lazer epilasyonun uygulama alanı alexandrite lazer epilasyon alanına göre daha geniştir. Anında anında tüm cilt tiplerinde kullanılır. Önce zamanlar tek sürü acili tek sistem olduğu için tek türlü tercih edilmeyen bu yöntem son vakitlerde ütüleme lazer epilasyon sistemiyle hem tek tesiri artırılmış hem tek de acısı belli bir süre daha azalmıştır. Nd-Yag lazer epilasyon yöntemi çoğunlukla vasküler damar tedavilerinde kullanıldığı için yeniden lazer epilasyonda tek sürü fazla seçim edilmez. Aslında seçim edilmemesinin en büyük nedenlerinden biri kılların uygulamadan yaklaşık 15 gün daha sonra dökülmesidir.

Lazerler uzmanı tarafından kullanılmadıgı taktirde tek sürü kritik yanıklara sebep olabilirler. Buna rağmen lazer epilasyon uzmanı tarafından yapıldığında ağda ve diğer epilasyon yöntemlerine yönelik tek sürü daha konforlu ve gösterişli sistemlerdir. Merkezlerimizde hem tek alexandrite hem tek de diode lazer epilasyon metotları sağlam tek şekilde uygulanmakta olup son lazerlerin etki etmediği beyaz ve açık renkli kıllara iğneli epilasyon yöntemi uygulanarak uygulamalarda fazla yüksek tek basari oranı elde edilmektedir.

Alexandrite lazer epilasyon yan etkileri ile ilgili Detaylı bilgi için tıklayınız.

Fields marked with an * are required

Detaylı bilgi için aşağıda yer alan fiyat talep formunu doldurabilirsiniz.

(optional)

(opsiyonel)

Lütfen fiyatını istediğiniz cihaz ile ilgili sorunuzu yukarıda yer alan mesaj alanına yazınız. Size en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır.

Lazer Blog

Lazer cihazları ile ilgili son güncel bilgileri bu güncel güncemizde bulabilir, lazer cihazları ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Fiyat Talep Formu

Ürün fiyatları ile ilgili bilgiyi aşağıda yer alan iletişim formunu tıklayarak karşınıza çıkan iletişim formu aracılığı ile bizlere sorularınızı ileterek cevaplarını alabilirsiniz.

Bize Abone Olun!

Fields marked with an * are required

Blog İçerikleri

Güncel Haberler
 

Son Yazılar

 
Fields marked with an * are required

Detaylı bilgi için aşağıda yer alan fiyat talep formunu doldurabilirsiniz.

(optional)

(opsiyonel)

Lütfen fiyatını istediğiniz cihaz ile ilgili sorunuzu yukarıda yer alan mesaj alanına yazınız. Size en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır.