Alexandrite Lazer Epilasyon Seans Süresi

Yorum Yok
 

Bu Alana bağlıdır, örneğin üst dudak 10 dakika, bacaklar 120 dakika sürer.

Alexandrite Lazer Öncesi

Alexandrite lazer epilasyon seans süresi

Lazer epilasyon yapılacak alan tıraş makinesi ile kısaltılır. Fakat yüzünüze lazer düşünüyorsanız kısaltma yapmadan geliniz. Zira yüze yapılacak lazer öncesi önce saptama tek tespit mühimdir.

Alexandrite Lazer Esnasında

Kullanıcı ve yapılacak kişiye lazer ışınlarından gözleri koruyan gözlükler takılır. Gözlüksüz işlem yapılmamalıdır. Ardından kullanıcı el aleti yardımı ile lazer uygulamasına başlar. Lazer epilasyon cihazları ışık enerjisini tek el cihazı yardımıyla uygularlar. Lazer makinesi içerisinde oluşan lazer ışığı el aleti ile cilde ulaştırılır. Lazer epilasyon sırasında el cihazı yardımı ile tekrarlayan lazer atişları cilde uygulanır. Her lazer atisi ciltte belli tek alanı tarar. Bu lazer atisi sonrası lazerin kil kökünde isi enerjisine dönüşümü ile tahrip olur. Bu sayede uyumlu dönemde başka bir deyişle büyüme fazinda meydana gelen kil kökleri yepyeni kil üretme fonksiyonunu tamamıyla veya kısmen uzunca müddetli olarak kaybeder. Lazer epilasyon seansının ardından hafiften koyuya kadar değişen tek kırmızılık ve kıl çevresinde hafif tek şişlik başka bir deyişle ödem oluşur.

Alexandrite Lazer Sonrası

Lazer epilasyon seansı sonrası oluşan bu tepki çoğunlukla 1-2 saat içerisinde azalarak ortadan kalkar. Bazen 1-2 güne civarı da uzayan hafif kızarıklık olabilmektedir. Bu yerel tepki için nemlendirici kremler çoğunlukla yeteri kadar olur. Lazer epilasyon tatbik edilen kişilere, Lazer epilasyon uygulaması sonrasında uyarı edecekleri hususlarla alakalı detaylı bilgi verilir. Lazer epilasyon uygulaması yapılan bölgenin 2 hafta süresince güneş ışığına maruz kalmamasını ya da güneş banyosu yapılmamasına solaryuma girilmemesine uyarı edilmelidir. Bir Takim duyarlı ve koyu ciltlerde ya da yüksek enerjili Lazer epilasyon seanslarında ciltte yüzeysel kabuklanma oluşabilmektedir. Çoğunlukla kabuklanma günler içerisinde düzelir ve deri normale döner. Kimi Zaman bu kabuklanma sonrasında deride renk değişikliği dediğimiz açılma (hipopigmentasyon) ya da koyulaşma (hiperpigmentasyon) oluşabilir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Fields marked with an * are required

Detaylı bilgi için aşağıda yer alan fiyat talep formunu doldurabilirsiniz.

(optional)

(opsiyonel)

Lütfen fiyatını istediğiniz cihaz ile ilgili sorunuzu yukarıda yer alan mesaj alanına yazınız. Size en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır.

Lazer Blog

Lazer cihazları ile ilgili son güncel bilgileri bu güncel güncemizde bulabilir, lazer cihazları ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Fiyat Talep Formu

Ürün fiyatları ile ilgili bilgiyi aşağıda yer alan iletişim formunu tıklayarak karşınıza çıkan iletişim formu aracılığı ile bizlere sorularınızı ileterek cevaplarını alabilirsiniz.

Bize Abone Olun!

Fields marked with an * are required

Blog İçerikleri

Güncel Haberler
 

Son Yazılar

 
Fields marked with an * are required

Detaylı bilgi için aşağıda yer alan fiyat talep formunu doldurabilirsiniz.

(optional)

(opsiyonel)

Lütfen fiyatını istediğiniz cihaz ile ilgili sorunuzu yukarıda yer alan mesaj alanına yazınız. Size en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır.