Alexandrite Lazer Epilasyon Seans Aralıkları Nasıl Olmalıdır?

Yorum Yok
 

Tüy büyüme döngüsü süresi üç aşamadır:büyüme fazı olan anajen, katajen ve tüylerin düşme fazı olan telojen. Tedaviler tüy büyüme fazında (anagen fazı) etkilidir. Seanslar, epilasyonun etkili olduğu ve tüyün anajen fazında olmasında bağlı olarak her 45 -50 günde bir tekrarlanır.

Alexandrite Lazer Epilasyon Seans Aralıkları Nasıl Olmalıdır?

Alexandrite lazer epilasyon seans aralıkları nasıl olmalıdır?

Alexandrite Lazer Epilasyon Nedir?

Alexandrite lazer epilasyon sistemine en uyumlu kişiler koyu nitelik kıl ve açık cilt rengine sahip olanlardır. Bu sistemde kullanılan 755 nm dalga boyları kıldaki melanini amaç alarak çevre dokuları asgari düzeyde etkiler.

Alexandrite lazer epilasyon sistemi ile uygulama yapılacak kişilerde kılların tıraşlanmasına gereksinim duyulmaz. Uygulama yapıldıktan ardından kıllar temizlenerek işlem bitirilir.

Hava soğutmalı sistemlerde lazer epilasyon işlemi sırasında lekelenme ve yanma benzeri olumsuz etkiler minimize edilir.

Ayrıca kullanımı esmer tenlerde ek olarak kısıtlıdır bu sebeple alexandrite lazerin koyu tenlilerde kullanımı önerilmemektedir.

Lazer-Epilasyon Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uygulama sonrasında çok sıcak olmaması şartıyla ılık bir duş alabilirsiniz. Seansınızı izleyen önce 3 zaman kese ve peeling yapmayınız.
Uygulama sonrası cilt hassasiyetine yönelik birden çok saat ya da 1 zaman kızarma olabilmektedir, ekstra bir vaziyetle karşı karşıya kalırsanız uzmanınıza danışabilirsiniz. Yüz bölgesi benzeri güneş gören bölgelere uygulama yapıldıysa yüksek koruma faktörlü koruma amaçlı güneş kremi kullanılmalıdir. Bronz tene lazer epilasyon uygulanamaz. Herkesin kıl yapısı ve cilt nitelikleri farklıdır, bu sebeple oturum aralığı kişiye yönelik farklılık gösterir. Epilasyon dışında kıllardan kurtulma yollarını kullanmamalısınız. (ağda, cımbız v.b) Uygulama öncesi tüy dökücü kremler ve ya tüy sarartıcı ürünler kullanmayınız. Iyileştirme öncesinde ya da oturum aralarında bir ilaç kullanmaya başladıgınızda kesinlikle uzmanınızı bilgilendirmelisiniz. Bilhassa epilasyon uygulaması için son 6 ay içerisinde Rouaccutane türevi ve rastgele bir akne ilacı kullanıyorsanız öncesinde hekiminize danışmanız gerekiyor. Lazer uygulaması yapılacak cildin temiz olması mühimdir. Makyaj yapmamanızı öneririz. Işleminiz sırasında kesinlikle koruma amaçlı gözlük takmanız gerekiyor. Gözlerinizi lazer ışığından muhafaza etmek için bir önlemdir.
Tane dönemlerini kolay değil geçiren kadınlar, tane döneminden daha sonra uygulama yapılamasını öneri ederiz. Epilasyon öncesi solaryum, güneşlenmek ve güneş banyosu benzeri işlemleri yaptırmamış olmanız gerekiyor.14 yaşını geçmiş her insanda uygulanabilir. Gereken hormon testleri kontrol yapılması mühimdir. Yepyeni epilasyon seansınız da, sizin kıl yapınızın tıbbi açıdan olması gereken durumda olan olgunlaşma safhası tamamlanmış olması da dikkat edilmelidir.Detaylı bilgi için tıklayınız.

Fields marked with an * are required

Detaylı bilgi için aşağıda yer alan fiyat talep formunu doldurabilirsiniz.

(optional)

(opsiyonel)

Lütfen fiyatını istediğiniz cihaz ile ilgili sorunuzu yukarıda yer alan mesaj alanına yazınız. Size en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır.

Lazer Blog

Lazer cihazları ile ilgili son güncel bilgileri bu güncel güncemizde bulabilir, lazer cihazları ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Fiyat Talep Formu

Ürün fiyatları ile ilgili bilgiyi aşağıda yer alan iletişim formunu tıklayarak karşınıza çıkan iletişim formu aracılığı ile bizlere sorularınızı ileterek cevaplarını alabilirsiniz.

Bize Abone Olun!

Fields marked with an * are required

Blog İçerikleri

Güncel Haberler
 

Son Yazılar

 
Fields marked with an * are required

Detaylı bilgi için aşağıda yer alan fiyat talep formunu doldurabilirsiniz.

(optional)

(opsiyonel)

Lütfen fiyatını istediğiniz cihaz ile ilgili sorunuzu yukarıda yer alan mesaj alanına yazınız. Size en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır.