Alexandrite lazer epilasyon kalıcı mıdır?

Yorum Yok
 

Alexandrite lazer epilasyon kalıcı mıdır? sorusunun cevabı ise Alexandrite Lazer epilasyon geleneksel epilasyon tekniklerinin hepsini geride bırakacak tek kalıcı epilasyon yöntemidir.  Bu, kadınlar ve erkeklerde vücudun herhangi alanında gözenekler ve cilt yapısına zarar vermeden istenmeyen tüyler için uygulanmaya uygundur. Kalıcı bir yöntemdir, tüyleri % 96 yok eder, ancak uygulanması için özel eğitim ve doktor lisansı gerektirir.

Alexandrite Lazer Epilasyon Kalıcı mıdır ve Güvenli midir?

Alexandrite lazer epilasyon kalıcı mıdır?

Tıbbın mühim teknolojik buluşlarından durumda olan lazer son 30-40 senedir gelişerek çok bölgede (göz ameliyatlarından diş dolgusuna civarı) sağlam bir şekilde kullanılmaktadır. Bu kullanım alanlarından biride lazer epilasyondur. Gerçek vakada gerçek doz seçilerek emniyetli kullanım sağlanır. Lazerin epilasyon için kullanımında kanserojen etki yoktur, kimyevi bir madde ya da radyasyon tesiri olmaz. Merkezimizde kullanılan FDA (Abdn gıda ve ilaç dairesi) onaylı cihazlar ABD BIRLEŞIK DEVLETLERI ‘den İngiltere’ye, Avustralya’ya civarı pekçok gelişmiş ülkede kullanılmaktadır.
Lazerin ürettiği enerji tespit edecek bir dalga boyunda ışıktan oluşmaktadır. Cilde kayıp vermeden geçerek kıl köküne erişen bu ışık, bedende rastgele bir çoğalış bırakmaz. Mesela röntgen ışınları bedende radyasyon artığı bırakmaktadır ve tespit edecek bir süre içinde çok alınırsa risk doğurabilir. Fakat lazer ışığının bedende bıraktığı rastgele bir çoğalış yoktur ve buna bağlı olarak güvenlidir; rastgele bir kanserojen tesiri yoktur. Lazer epilasyon uygulamasının güvenilirliği ve tesiri, Amerikan gıda ve ilaç dairesi FDA (Food and Drug Association) aracılığıyla 1997 senesinde onaylanmıştır.

Lazer Epilasyon Tedavisi Ardından İz Kalır mı?

Lazer epilasyon ardından 5-10 dk bazen 1/2 saat kadar süren kızarıklık olabilmektedir. Bu geçicidir. Soğutma sistemi olmayan lazer epilasyon cihazlarında ışığın cildin üst tabakasındaki melanin pigmentlerinden de emilmesinden dolayı ciltte yanık ve ardından leke iz kalma riski her süre mevcuttur. Soğutma sistemli lazerde cildin ısınmasına vesile verilmediğinden yanık riski azalır, çok kimi zaman hafif bir iz kalsa bile her geçen gün tamamıyla geçer. IPL, UPL ve Alexandrite lazerde iz kalma olasılığı yetersizdir. Yalnızca esmerlerde leke kalma olasılığı vardır. Diode, NdYag daha gösterişli ve daha derin penetrasyonlu lazerler olduğundan iz kalma olasılığı daha fazladır. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Fields marked with an * are required

Detaylı bilgi için aşağıda yer alan fiyat talep formunu doldurabilirsiniz.

(optional)

(opsiyonel)

Lütfen fiyatını istediğiniz cihaz ile ilgili sorunuzu yukarıda yer alan mesaj alanına yazınız. Size en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır.

Lazer Blog

Lazer cihazları ile ilgili son güncel bilgileri bu güncel güncemizde bulabilir, lazer cihazları ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Fiyat Talep Formu

Ürün fiyatları ile ilgili bilgiyi aşağıda yer alan iletişim formunu tıklayarak karşınıza çıkan iletişim formu aracılığı ile bizlere sorularınızı ileterek cevaplarını alabilirsiniz.

Bize Abone Olun!

Fields marked with an * are required

Blog İçerikleri

Güncel Haberler
 

Son Yazılar

Etiketler

aleksandrit lazer epilasyon alexandrite candela lazer cihazı alexandrite hangi alanda kullanılır alexandrite lazer epilasyon alexandrite lazer epilasyon cihazı fiyatları alexandrite lazer epilasyon cihazı nerede kullanılır alexandrite lazer epilasyon fiyatları alexandrite lazer epilasyon kadınlar kulübü Alexandrite lazer epilasyon seans aralıkları ne kadar olmalı alexandrite lazer epilasyon yaptıranlar alexandrite lazer epilasyon zararları alexandrite lazer fiyatları alexandrite lazer nasıl kullanılır alexandrite lazer nasıl yapılır alexandrite lazer nedir azer epilasyon bilgi azer epilasyon yaş sınırı bronz tene epilasyon yapılırmı diode lazer epilasyon diode lazer fiyatları diyot lazer nedir epilight epilasyon fiyatları fitzpatrick cilt tipi nedir koltuk altı lazer epilasyon sonrası lazer epilasyondan sonra kıllar ne zaman dökülür lazer epilasyondan sonra kızarıklık lazer epilasyondan sonra yapılmaması gerekenler lazer epilasyon fiyatları lazer epilasyon kesin çözüm mü lazer epilasyon leke bırakırmı lazer epilasyon nasıl yapılır lazer epilasyon ne kadar sürer lazer epilasyon nerelerde yapılır lazer epilasyon ne zaman sonuç verir lazer epilasyon seans aralıkları ne kadar olmalı lazer epilasyon yan etkileri ve zararları lazer epilasyon hakkında lazer epilasyon sonrası lazer epilasyon önce sonra lazer seansları lazer epilasyondan sonra nd yag lazer fiyatları sırt kılı lazer epilasyon tüm vücut lazer epilasyon kaç seans ıpl epilasyon cihazı
 
Fields marked with an * are required

Detaylı bilgi için aşağıda yer alan fiyat talep formunu doldurabilirsiniz.

(optional)

(opsiyonel)

Lütfen fiyatını istediğiniz cihaz ile ilgili sorunuzu yukarıda yer alan mesaj alanına yazınız. Size en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır.