Alexandrite Lazer Epilasyon Güvenli mi?

Yorum Yok
 

Bu kesinlikle güvenli bir yöntemdir. Tıbbi lazer radyasyon yaymayan görünür ışıktır ve lenf düğümleri ve meme bezi (göğüs) gibi melanin olmadan cilt yapıları üzerinde hiçbir etkisi yoktur. Ayrıca, çağdaş Alexandrite candela gentle pro lazerlerin çok yüksek enerjilerde bile cildi koruyan otomatik soğutma mekanizmaları vardır.

Alexandrite Lazer Epilasyon Güvenli mi?

Alexandrite lazer epilasyon güvenli mi?

Alexandrite Lazer Nedir ?

Epicare LP Alexandrite Lazer Epilasyon Cihazı 755 nm dalga boyuna sahip alexandrite lazer cihazıdır.

Epilasyon için amaç kramofor kıldaki melanindir. Işığın abzorbe edilmesi için amaç olarak kıl ve kıl tomurcuğuna ihtiyacımız vardır. Kıl ve kıl tomurcuğu ısınır ve ısıyı kontrollü olarak kıl köküne iletir.
Kıl folikülü minimum 1 ml saniye süresince 70 Derece civarında bir sıcaklığa erişir ise tahrip olabilir. Epicare LP Alexandrite Lazer Cihazının dalga boyu meydana gelen 755 nm. lazer ışığı melanin tarafından çok yüksek derecede emilime sahiptir.
755 nm. alexandrite lazer enerjisinin rahip kromoforlar meydana gelen hemeglabin ve su tarafından abzorbe edilmeden veya çok az abzorbe edilerek melanin tarafından optimal abzorpsiyonu (kılın bitişini) güvence eder.

Epicare LP Alexandrite Lazer epilasyon cihazında 3-300 ms arasında lazer ışığını ayarlayarak cilt tipine yönelik kılın kalınlık ve incelik vaziyetine yönelik emniyetli uygulama yapılabılmektedir.

Alexandrite Lazer Epilasyon Güvenli mi?

Lazer Epilasyon Öncesi

Uygulama alanı Lazer uygulamasından öncesinde en az 1 (tek) ay bronzlaşmamalıdır. Uygulamadan 4 (dört) hafta öncesine kadar uygulama yapılacak bölgeye ağda, epilatör, depilatör, cımbız uygulanmamalıdır. Rastgele bir ilaç kullanılıyorsa uygulamadan öncesinde uygulayıcıya haber verilmelidir. Uygulamadan öncesinde cilde rastgele bir işlem yapılmamış olmalıdır. Kimyasal peeling veya cildi soyucu başka işlemler veya kremler kullanılmaması gerekir. Rastgele bir cilt hastalığı, veya alerjik hastalığınız varsa uygulayıcıya bildiriniz. Uygulamadan 2-3 gün öncesinde bölgedeki tüyler kısaltılabilir. Uygulama öncesi sarartıcı krem kullanılmamalıdır. Uygulama öncesi tüy dökücü krem kullanılmamalıdır. Uygulama öncesi bir ay içerisinde solaryuma gidilmemiş olunmalıdır. Takip gerektiren bütün hastalıklarınız ile alakalı merkezdeki doktorlara bildirin. Rastgele hastalığınız / hastalıklarınız varsa bu hastalıkları uygulayıcıya bildirmelisiniz.

Lazer Epilasyon Sonrası

Tedaviyi yaklaşık hafif kızarıklık, ödem olabilmektedir, su toplayabilir. Bunun için; Güneşten korununuz 30 veya daha yüksek etken güneş koruyucusu kullanınız. Bölgeyi nemlendiriniz. (Nemlendirici kremler ile)Sıcak su değdirmeyiniz. (24 saat içerisinde) Ağrı, şişme olursa yumuşak beze sarılı buz uygulayınız. (24 saat içerisinde) Kabuklanmalara el sürmeyiniz. Tüyler 2 (iki) hafta içerisinde uzuyor gibi görünerek dökülür. Ağda ve tüy dökücü kremler kullanmayınız. Bölgeye nazik davranıp, kaşımayınız. Iyileştirme sonrası 2-3 gün spor ve ağrısız egzersiz yapmayınız. 24 saat içerisinde fondoten, allık gibi cildi kapatan uygulamalar yapmayınız. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Fields marked with an * are required

Detaylı bilgi için aşağıda yer alan fiyat talep formunu doldurabilirsiniz.

(optional)

(opsiyonel)

Lütfen fiyatını istediğiniz cihaz ile ilgili sorunuzu yukarıda yer alan mesaj alanına yazınız. Size en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır.

Lazer Blog

Lazer cihazları ile ilgili son güncel bilgileri bu güncel güncemizde bulabilir, lazer cihazları ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Fiyat Talep Formu

Ürün fiyatları ile ilgili bilgiyi aşağıda yer alan iletişim formunu tıklayarak karşınıza çıkan iletişim formu aracılığı ile bizlere sorularınızı ileterek cevaplarını alabilirsiniz.

Bize Abone Olun!

Fields marked with an * are required

Blog İçerikleri

Güncel Haberler
 

Son Yazılar

 
Fields marked with an * are required

Detaylı bilgi için aşağıda yer alan fiyat talep formunu doldurabilirsiniz.

(optional)

(opsiyonel)

Lütfen fiyatını istediğiniz cihaz ile ilgili sorunuzu yukarıda yer alan mesaj alanına yazınız. Size en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır.