Alexandrite Lazer Epilasyon Cihazı Özellikleri

Yorum Yok
 

Alexandrite lazer epilasyon cihazı özellikleri hakkında bilgilerin yer aldığı bu sayfada öncelikle lazer epilasyonu metodu genellikle estetik nedenlerle yapılır. Ama aynı zamanda lazer epilasyonu gerektiren tıbbi nedenler de vardır. Folikülit genellikle tıraş, ağda sonrası veya tüy dökücü cihazlar kullanılarak oluşturulur. Ayrıca, bacaklarda örümcek damarları (telangiectasias) olgularında veya ağda veya tüy dökücü kremlerden sonra tahriş için lazer epilasyonu yöntemi tek çözümdür.

Diğer nedenler ise kalıtım, ırk veya hormonal bozukluklar nedeniyle hirsutizm, polikistik over sendromu, tümörler ve menopozdur.

Alexandrite Lazer Epilasyon Cihazı Özellikleri Nelerdir?

Alexandrite lazer epilasyon cihazı özellikleri

Lazer Epilasyon Sağlık Açısından Zarar Verebilir mi?

Hayır. Zira Lazer non-iyonize (iyonize olmayan) enerjidir. Bu da hücre mutasyonunu etkilemediğinin göstergesidir. Epilasyonda kullanılan bütün lazer tipleri sadece kıl foliküllerini hedefler.

Lazer Epilasyon Tedavisinin Risk ve Komplikasyonları

Lazer tedavisi süresince cilt rengi ne civarı açık olursa komplikasyon o civarı az olacaktır. Koyu renkli cilt tiplerinde birim alandaki melanin maddesi oranı ek olarak yüksek olduğu için tatbik edilen enerjinin çoğu ciltteki melanin maddesi tarafından da emilecektir. Bu enerji neticesi oluşan yüksek isi cilt yanıklarına ne sebeple olabilir.

Bu yanıklar sonrası hiperpigmentasyon (cilt renginin koyulaşması), hipopigmentasyon (cilt renginin açılmasi) tecrübe et ciltteki renk değişimleri izlenebilir. Bunların anında tümü belli bir süre olup doktorumuz tarafından takip edilecektir.

Yukarıda anlatılan sebeplerden dolayı lazer tedavisi sırasında güneşlenme, solaryuma girme benzeri cildi koyulaştırmaya karşı uygulamalar öneri edilmez. Cilt ne civarı açık renkli olursa komplikasyon riski o derece az olacaktır. Unutulmaması gerekli olan, lazer tedavisi neticesi oluşabilecek bu benzeri renk değişimleri tedavi edilebilirse de kendiliğinden de iyileşebilecek niteliktedir

Alexandrite Lazer Epilasyon Cihazı Özellikleri Detayları

Lazer Epilasyon Oturum Müddeti Ne Kadardır?

Her lazer epilasyon seansının müddetini epilasyon yapılacak vücut bölgesi ve kıl yoğunluğu belirler. Örneğin, erkeklerde ense kadınlarda yer altı benzeri küçük bölgeler 10-15 dk sürerken, erkek sırtı ya da göğüsü, kadınlarda bacaklar benzeri bölgeler alanın kıl yoğunluğuna bağlı olarak 60-90 dk sürebilir.

Lazer Epilasyon Hangi Sebeplerle Uygulanır?

Bu yöntem yalnızca kozmetik sebeplerle uygulamaz. Batık tüy tedavisinde, kıl dönme probleminde ve aşırı tüylenme durumlarında tedavi amaçlı kullanılmaktadır. Daha detaylı bilgi almak tıklayınız.

Fields marked with an * are required

Detaylı bilgi için aşağıda yer alan fiyat talep formunu doldurabilirsiniz.

(optional)

(opsiyonel)

Lütfen fiyatını istediğiniz cihaz ile ilgili sorunuzu yukarıda yer alan mesaj alanına yazınız. Size en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır.

Lazer Blog

Lazer cihazları ile ilgili son güncel bilgileri bu güncel güncemizde bulabilir, lazer cihazları ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Fiyat Talep Formu

Ürün fiyatları ile ilgili bilgiyi aşağıda yer alan iletişim formunu tıklayarak karşınıza çıkan iletişim formu aracılığı ile bizlere sorularınızı ileterek cevaplarını alabilirsiniz.

Bize Abone Olun!

Fields marked with an * are required

Blog İçerikleri

Güncel Haberler
 

Son Yazılar

 
Fields marked with an * are required

Detaylı bilgi için aşağıda yer alan fiyat talep formunu doldurabilirsiniz.

(optional)

(opsiyonel)

Lütfen fiyatını istediğiniz cihaz ile ilgili sorunuzu yukarıda yer alan mesaj alanına yazınız. Size en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır.