Alexandrite Lazer Epilasyon Cihazı Nasıl Kullanılır?

Yorum Yok
 

Alexandrite lazer epilasyon cihazı nasıl kullanılır ile ilgili makalenin bulunduğu bu sayfada ayrıca epilasyon lazer yöntemi aşırı tüy oluşan herhangi bir yüz alanında kullanılmaktadır.

Alexandrite lazer epilasyon cihazı nasıl kullanılır?

Erkekte Kılların Lazer Epilasyon ile Seyreltilebilmesi Olası mıdır?

Evet, vücut bölgelerine yapılacak her lazer epilasyon seansı neticesi aşağı yukarı %20 civarı kalıcı seyrelme elde edebilirsiniz, bu vaziyet doğal ve estetik bir görünüm sağlayacaktır. Örneğin; sırt kıllarınızdan tamamıyla kurtulmayı, fakat göğüs kıllarınıza yalnızca 1-2 lazer epilasyon seansı uygulatarak yoğunluğunu azaltmayı seçebilirsiniz.

Tedavi Sirasinda Aci Hissedilir mi?

Olasi aci duygusu kisiden kisiye degismekle beraber, çoğunlukla hastalarin kocaman çogunlugu aci hissetmemektedir. Fakat duyarlı kisiler amaçlı, uygulamadan 30-45 dk. öncesinde aci duygusunu ortadan kaldirabilen kremler tatbik edilerek hiç acisiz islem yapmak olasıdır. Cihazimizdaki sogutma sistemi çogu kisi amaçlı yeteri kadar olmaktadir.

Sonuçlar Kalıcı mıdır?

Alinan neticeler kocaman oranda kalicidir. Lazer Epilasyon dört-alti seans sonrasinda tüylerde %70-90 oraninda azalma olabilir. Tedavi sonrasi tüylerdeki azalma ve yok olma hali kalicidir.
Alexandrite lazer epilasyon sisteminden etkilenerek haraplanan kil köklerinin daha sonraki yillarda kil üretmesi olası degildir.

Alexandrite Lazer Epilasyon Cihazı Nasıl Kullanılır?

Alexandrite Lazer, Nasil Epilasyon Yapar?

Lazer selective photothermolysis(renge ve dokuya yönelik seçicilik) prensibine yönelik çalisir. Lazer islemi boyunca, tedavi bölgesine tatbik edilen enerji, çevredeki dokuyu etkilemeden, yalnızca tespit edecek hücre yapisina ve dokuya kalici zararlar verir. Bu vaziyette lazerin hedefi meydana gelen nitelik bilesenleri, vücut kilinda yer alan melanin pigmentleridir.

600- 1100 nm lik optik penceredeki dalga boylari melanin tarafindan rahatlıkla emilir ve fakat bu dalga boylarina sahip lazerler epilasyon amaçlı uygundur. Lazerin hedefi melanin üreten hücreleri içerir, bulb ve bulge bölgeleridir. Erken anagen(büyüme) devresinde yer alan killar daha ince yapida ve yüzeye daha yakin bulunduklari amaçlı daha pratik zedelenirler.

Ancak Telogen fazi tamamlandiktan daha sonra, tedavinin basarisi sorgulanabilir ve gerekirse baska bir tedavi yapilir. Anagen devresindeki kil yüzdesine bagli olarak, tam bir epilasyon çoğunlukla çok sayıda seans gerektirir.

Epilasyon Lazerleri

Long pulsed ruby (694nm)
Long pulsed alexandrite (755nm)
Long pulsed diode (810nm)
Long pulsed Nd: YAG (1064nm)
Intense pulsed light (yogun pulsed light)

Detaylı bilgi için tıklayınız.

 

 

Fields marked with an * are required

Detaylı bilgi için aşağıda yer alan fiyat talep formunu doldurabilirsiniz.

(optional)

(opsiyonel)

Lütfen fiyatını istediğiniz cihaz ile ilgili sorunuzu yukarıda yer alan mesaj alanına yazınız. Size en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır.

Lazer Blog

Lazer cihazları ile ilgili son güncel bilgileri bu güncel güncemizde bulabilir, lazer cihazları ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Fiyat Talep Formu

Ürün fiyatları ile ilgili bilgiyi aşağıda yer alan iletişim formunu tıklayarak karşınıza çıkan iletişim formu aracılığı ile bizlere sorularınızı ileterek cevaplarını alabilirsiniz.

Bize Abone Olun!

Fields marked with an * are required

Blog İçerikleri

Güncel Haberler
 

Son Yazılar

 
Fields marked with an * are required

Detaylı bilgi için aşağıda yer alan fiyat talep formunu doldurabilirsiniz.

(optional)

(opsiyonel)

Lütfen fiyatını istediğiniz cihaz ile ilgili sorunuzu yukarıda yer alan mesaj alanına yazınız. Size en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır.