Alexandrite 755 Nm Dalga Boyu Lazer Epilasyon

Yorum Yok
 

Bu lazer tüm lazer tiplerinden daha hızlıdır. Bu, hafif-zeytin teni olsun hastalar arasında büyük alanları tedavi etmek için iyidir.

Alexandrite 755 Nm Dalga Boyu Lazer Epilasyon

Sonuçlar Kalıcı mıdır?

Alexandrite 755 nm dalga boyu Lazer Epilasyon

Hormonal nedenli tüylenme vakalarında yine bir hormonal düzensizlik meydana geliyor olacak olursa yine tüylenme artışı görülmesi tabiidir. Bunu bir yana bırakacak olursak, günümüzün gelişmiş yüksek güçteki lazerleriyle etkin dozlarda yapılan bilinçli tedavilerde bir alanda bitmiş bir tüylenmenin yine başlaması mümkün görünmemektedir.
Lazerle tüy giderme tedavi ilkelerini gözden geçirecek olursak; etkin bir lazer tedavisinde her bir seansın sonucu yaklaşık %20 benzeri kıl kökünü sayıca azaltmak şeklinde görülmektedir. Bu azalmanın oranı kişiden kişiye değişir fakat her durumda, süren tedavilerde azalma da görülür.

Bu sırada, kıl köklerinde sayıca azalmanın yanı sıra zayıflama da ortaya çıkar. Zayıflamış kökler ise fakat çok uzunca süren dinlenme dönemlerinden ardından büyüme dönemine girebilirler. Bu da tedavinin ilerlemesiyle beraber tüy çıkması için gerekli olan sürenin uzaması anlamına gelir. Dolayısıyla belli bir seansın sonuncu seans olup olmadığını anlayabilmek için sonuncu işlemin ardından 1 sene beklemek gerekebilir. Bir sene ardından tüy çıkması şeklinde ise bu, neticenin kalıcı olmadığına değil, tedavinin artık bitmemiş olduğuna işaret eder.

Yüzde ve Bedende Aşırı Tüylenmenin Nedenleri

Genellikle aşırı tüylenme kandaki androjenlerin (erkeklik hormonları) artmasına bağlıdır. Androjen erkeklerde daha yüksek seviyelerde olmak üzere, hem bir erkek hem bir de kadında yer alan hormonlardır. Androjenler ince, zayıf ve kısa meydana gelen tüylerin sert ve uzunca kıllara dönüşmesine ne sebeple olur. Androjen seviyelerinin yükselmesine ve bunun sonucunda da tüylenmeye ne sebeple meydana gelen vaziyetler şunlardır:
Menopoz; Bu dönemde yumurtalıklardan östrojen sentezi azaldığı takdirde androjen sentezi sürdürür bunun için bağlı olarak tüylenme görülebilir.
Genetik; Ailesinde aşırı tüylenme meydana gelen kişilerde görülme olasılığı fazladır.
Ilaç anında yan etkileri; Bir takim ilaçlar aşırı tüylenmeye sebep olur.
Polikistik over hastalığı; Bu hastalıkta yumurtalıklarda pek çok kist oluşur ve erkeklik hormonları fazla üretilir. Hasta Olanlarda aşırı tüylenme, düzensiz yumurtlama, tane düzensizlikleri, kısırlık ve şişmanlık görülür.
Yumurtalık Tümörleri; Nadir olarak görülen androjen salgılayan yumurtalık tümörleri de aşırı tüylenmeye sebep olur.
Adrenal (Böbreküstü Bezi) Bozuklukları; Böbreküstü bezlerin büyümesi çok androjen üretilmesine ve aşırı tüylenmeye sebep olur.
Aşırı tüylenmenin sebebinin belirlenmesi; Yapılan hormon testleri ile kandaki androjen ve diğer hormonların düzeyi belirlenir. Ayrıca yapılan ultrasonografik inceleme ve özel radyolojik incelemeler ile yumurtalık ya da böbrek üstü bezlerindeki tümörleri saptayabilir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Fields marked with an * are required

Detaylı bilgi için aşağıda yer alan fiyat talep formunu doldurabilirsiniz.

(optional)

(opsiyonel)

Lütfen fiyatını istediğiniz cihaz ile ilgili sorunuzu yukarıda yer alan mesaj alanına yazınız. Size en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır.

Lazer Blog

Lazer cihazları ile ilgili son güncel bilgileri bu güncel güncemizde bulabilir, lazer cihazları ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Fiyat Talep Formu

Ürün fiyatları ile ilgili bilgiyi aşağıda yer alan iletişim formunu tıklayarak karşınıza çıkan iletişim formu aracılığı ile bizlere sorularınızı ileterek cevaplarını alabilirsiniz.

Bize Abone Olun!

Fields marked with an * are required

Blog İçerikleri

Güncel Haberler
 

Son Yazılar

 
Fields marked with an * are required

Detaylı bilgi için aşağıda yer alan fiyat talep formunu doldurabilirsiniz.

(optional)

(opsiyonel)

Lütfen fiyatını istediğiniz cihaz ile ilgili sorunuzu yukarıda yer alan mesaj alanına yazınız. Size en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır.